Бюджет участі 2020: житомиряни «щось чули» і не поспішають голосувати

Сьогодні, 2 червня, в Житомирі триває другий день голосування за проєкти бюджету участі 2020. Нагадаємо, що на громадське голосування висунуто три проєкти: реконструкція Нового бульвару, водонапірної вежі, або ж колишнього кінотеатру «Жовтень».

Зокрема з 1 по 5 червня на вулиці Михайлівській, поруч з міською радою розміщений намет з рекламою проєкту. Бажаючі проголосувати житомиряни повинні розповісти працівниці міськради, який саме проєкт вони обирають, а та внесить дані в форму. Ніякого незалежного спостерігача поруч немає, кожен сам повинен відслідковувати, чи правильно працівниця заповнила форму. Також в палатці одночасно пропонують проголосувати за святкування дня міста, запитуючи при цьому паспорт та прописку/студентський/довідку з роботи.

«На комп’ютері вносимо всі дані. У нас є пароль та логін, далі вводиться ПІБ, серія паспорту. Хто вміє, також може скористатись QR кодом. Сьогодні такі погодні умови, що активної участі в голосуванні немає. Ми дуже багато роздали вже інформаційних флаєрів — сьогодні цілу коробку, більше 500 штук. Житомиряни активно їх розбирають, зупиняються й цікавляться. Проголосувало лише близько 30 людей, а вчора чергували інші дівчата, тому про статистику голосування на вулиці я не знаю», — розповіла працівниця.

Проте більшість житомирян, яких ми опитали на вулиці Михайлівській, кажуть, що раніше інформації про те, що відбудеться голосування й про самі проєкти не чули.


— «Ні. Я взагалі не виходжу й ніде ні з ким не спілкувалась, то й не чула», — розповіла житомирянка Тетяна.


— «Ось тільки що почула, я вдома подивлюся та обов’язково проголосую. Нові громадські місця — це завжди цікаво для розвитку міста», — поділилась студентка Ірина.


— «Я вже чула про цей проєкт, але, на жаль з передмістя, тому не можу проголосувати», — розповіла молода матуся Катерина.
— «Ніколи не чув, можливо вдома поцікавлюсь детальніше, дякую», — сказав Денис.


— «Вже чула колись та проголосувала, але не пам’ятаю за який проєкт. Дізналася на вулиці, а потім на міськвиконкомі була презентація проєктів — там і проголосувала», — розповіла пенсіонерка, яка відмовилася представитись.


Житомиряни також неодноразово говорили, що проголосують вдома, адже це швидше й зручніше.
До речі, згідно даних E-DEM за два дні на Михайлівській проголосували аж 60 житомирян. Електронним голосуванням скористалися 155 чоловік.

Ми також спробували проголосувати через електронну платформу. І дійшли висновку, що це не надто легка справа. Попри досить просту авторизацію, віддати свій голос за той чи інший проєкт, програма просто не дозволила.

Нагадуємо, що вчені дослідили ефективність захисту тканинних масок на хом’яках.

Будьте першим, хто прокоментував "Бюджет участі 2020: житомиряни «щось чули» і не поспішають голосувати"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*