Генератор: який придбати та як правильно використовувати 

росіяни продовжують обстрілювати міста України ракетами та шахедами. Серед основних цілей залишається критична інфраструктура. Саме тому сьогодні зберігається неабиякий попит на генератори. І як зазначають фахівці, цей попит не лише зберігається, а і росте, і прогнозують, ростиме далі. 

Генератори першими придбали органи місцевого самоврядування для того, щоб забезпечити всі необхідні умови в містах на випадок тривалого блекауту, а також для організації пунктів Незламності. Далі – підприємці, аби продовжувати роботу та щоб економіка України не зупинилася з відключенням світла. Зараз же генератори купують додому. Особливо ті, хто проживають в приватному секторі та мають всі побутові прилади на електриці, не мають газу або грубки.

Проте, разом із генераторами люди купують небезпеку, якщо, звісно, не знають, як правильно користуватися тим чи іншим видом генератору, і яка його специфіка роботи. Тому, щоб допомогти мінімізувати кількість нещасних випадків через неправильне користування генераторами, «Times.ZT» зібрали інформацію про види генераторів, особливості їх вибору та правила експлуатації.

Які генератори є сьогодні на ринку

Генератори бувають бензинові, дизельні, газові та газо-бензинові. Також є генератори, які працюють від валу відбору потужності трактора, що актуально для мешканців сіл. З точки зору вартості кіловата потужності вони доволі дешеві.

Бензинові генератори, як правило, найбільш прості і дешеві, з ними менше проблем в процесі експлуатації. Дизельні зазвичай більшої потужності, важчі, дорожчі. 

Газо-бензинові дозволяють обирати пальне залежно від доступності і ціни, але до такого генератора потрібно придбати газовий балон.

Найпопулярніший сьогодні варіант – бензиновий генератор, і ось чому: 

  • Вони мають вигідну вартість;
  • Без проблем працюють при мінусових температурах;
  • Мають меншу вагу та невеликий рівень шуму порівняно з дизельними. 

Серед недоліків бензинових двигунів – невеликий моторесурс. Дешеві моделі потребують ремонту вже після 500 годин роботи. Крім того, бензинові генератори не можуть працювати цілодобово. Виробники радять робити перерву через кожні вісім-десять годин роботи. Професійні бензинові генератори можуть відпрацювати без капремонту 3-4 тис. мотогодин.

У той час дизельні працюватимуть 10-25 тис. мотогодин залежно від виробника та моделі. Вони не потребують зупинки для охолодження. Тому для підприємств найкращим варіантом буде дизельний генератор. Хоч він буде дещо шумним та вимагатиме відігріву при морозах, але споживатиме менше пального. 

Газові генератори бувають двох типів: побутові та стаціонарні. Перші за конструкцією і технічними характеристиками схожі на бензинові. Пальне зазвичай можна комбінувати залежно від того, що вигідніше. Вони працюють на зрідженому газі з балонів, який можна придбати на АЗС. Стаціонарні газові генератори – рішення з минулого століття. Це потужні машини, які встановлюють там, де є централізоване дешеве газопостачання, але відсутня електроенергія.

Що найважливіше при виборі генератора?

Якщо до генератора підключаються двигуни (циркуляційні насоси, холодильники), то форма напруги повинна мати чисту синусоїду. Таку напругу видають інверторні генератори.

Двигуни будуть працювати і від звичайного генератора, але через нестабільність напруги вони будуть перегріватися і можуть вийти з ладу.

Фахівці наголошують, що важлива характеристика генератора – AVR (автоматичний регулятор напруги). Ця функція дозволяє стабілізувати напругу, що особливо важливо для чутливих приладів, наприклад, електроніки, яка через високу напругу може вийти з ладу. На дешевих генераторах такої функції зазвичай немає. 

Як правильно користуватися генератором? 

Через часті випадки отруєнь чадним газом рятувальники вирішили розповісти українцям, як правильно користуватися генератором, щоб не опинитися в лікарні.

Головні правила використання генератора:

  • генератор можна використовувати лише на відкритому повітрі;
  • не можна використовувати генератор у будівлі, тому що під час роботи він виділяє чадний газ, що може призвести до отруєння та летальних наслідків;
  • встановлювати генератор потрібно так, щоб відстань до найближчої поверхні (стіни, вікна тощо) була не менша за 6 метрів. Це важливо, тому що під час роботи він дуже нагрівається, і предмети поблизу можуть спалахнути;
  • Заправляти генератор потрібно тільки на відкритому повітрі, а зберігати паливо необхідно якнайдалі (через ризик пожежі).

Нагадаємо, на Житомирщині через неправильну експлуатацію генератора двоє дітей потрапили до реанімації.

Будьте першим, хто прокоментував "Генератор: який придбати та як правильно використовувати "

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*