Міський голова Житомира провів нараду з головами ОСББ щодо укриттів і бомбосховищ: деталі

Сьогодні, 5 червня, міський голова Житомира Сергій Сухомлин провів нараду з головами ОСББ щодо облаштування укриттів і бомбосховищ. Раніше він зазначав, що за зачинене укриття – кримінальна відповідальність.  Одразу після цього в Телеграм-каналі міськради опублікували контакти, куди можна звертатися у разі, якщо укриття будинку має неналежний вигляд чи закрите. 

Сергій Сухомлин розповів, що лише через Телеграм-канал, міськрада отримала понад 200 скарг від мешканців:

«Ми почали приймати скарги. У нас через Телеграм-канал прийшло більше 200 зауважень по різним випадкам по адресам. Звертаюся в першу чергу до голів ОСББ та управляючих компаній по найпростішим укриттям. Багато хто каже, що підвал – не бомбосховище. Звісно можна піти в бомбосховище в садочок, але воно не завжди відкрите і після людей, там часто треба прибирати. З точку зору захисту, підвал 9-поверхового будинку безпечніше, ніж 2-поверхове приміщення дитячого садочку. Тому не варто розповсюджувати такі міфи».

Серед найпопулярніших звернень – необлаштовані укриття. За словами міського голови, на найближчій сесії планують виділити кошти на їх ремонт:

«Якщо говорити про самі скарги, то люди звертаються, що укриття не облаштовані. Є велика кількість зауважень, що недостатньо обладнання, проблеми з електрикою, каналізацією, десь двері не зроблені. Ми завтра (6 червня – авт.) на позачерговій сесії міської ради виділяємо кошти на поточний ремонт. Це кошти на різні потреби, десь проводку замінити, десь освітлення зробити. Звертайтеся до міськради, будемо допомагати коштами».

Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Микола Дідківський наголосив, що кожне укриття повинно мати табличку та контакти відповідальної за нього особи:

«Стан укриття має відповідати певним нормам, вони є на сайті міськради. Це і забезпечення водою, продуктами, ліками, і наявність ліхтариків. Мешканці це часто самі беруть із собою. Добре, що у нас немає необхідності сидіти в укритті по декілька днів. Але ми повинні бути готові до всього. Організація тут грає дуже важливу роль. На території будинку, де є укриття, має бути табличка „Укриття“, номер телефону відповідальної особи, прізвище. На будинку має бути інформація як мінімум двох адрес укриттів». 

Також у міській раді зазначили, що деякі укриття можуть бути закриті в звичайний час, проте відразу після сигналу повітряної тривоги їх повинні відчинити. 

Інтерактивна мапа укриттів ТУТ.

Нагадаємо, у Житомирі перевірять, щоб всі укриття були відкриті та мали належний вигляд.

Будьте першим, хто прокоментував "Міський голова Житомира провів нараду з головами ОСББ щодо укриттів і бомбосховищ: деталі"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*