Містяни виготовили перші БПЛА через систему «Житомирський дрон»

Містяни виготовили перші БПЛА через систему «Житомирський дрон»

Наразі Україна дуже потребує FPV дрони. Саме тому в Житомирі запустили систему по виготовленню БПЛА. Завдяки їй українці можуть самостійно зібрати дрон, проспонсорувати запчастини та передати обладнання військовим. Уже сьогодні, 3 січня, інженери ділилися своїм досвідом розробки FPV дронів. 

Виготовлення таких БПЛА – це ще й зона експериментів. Для прикладу, житомирянин почав виготовляти корпуси для FPV дронів на 3D принтері, що дозволяє суттєво заощаджувати.

«Я вперше збирав дрон. Зацікавився FPV дронами давно, вивчав це питання. Дійшов до того, що є різні варіанти таких дронів, з різними корпусами. Для прикладу, є можливість друкувати корпус на 3D принтері. Якщо брати раму з Китаю, то тут є проблема з логістикою, доставкою рами, наявністю, а налаштувавши виробництво в Україні, можна самостійно розробити і вдосконалити корпус. Цим я і почав займатися. 

Розробив корпус на 3D принтері, закупив обладнання, вивчив можливі варіанти конструкцій. Перша рама на 3D принтері надрукована з пластику нанокарбон. Він по характеристиках схожий на карбон, але має інше розміщення волокон, проте по міцності він практично ідентичний карбону. Зібравши цю раму і повністю зібравши дрон я віддав на тестування. Там є зауваження по вібраціям, потрібно буде ще дещо допрацювати. Якщо далі все піде добре, то можна буде виготовляти такі рами по місцю. Така рама з Китаю вартує 3000 грн, а надрукована на 3D принтері – 1000 грн. Зараз тестово я зібрав один дрон, і готую ще один», – розповідає розробник. 

За словами одного з інженерів, компоненти до дронів і справді не просто знайти, проте є можливість замовляти їх з Китаю:

«Це також мій перший дрон, але маю знайомих, які займалися дронами ще до війни, тому у мене була фізична підтримка і підказки, як правильно збирати. Наразі я зібрав один дрон, і ще готую три. Болюча тема – компоненти. Ті компоненти, які вважаються критичними, їх на жаль, непросто знайти. Особливо електронні компоненти. І якщо я хочу зібрати дрон із запчастин, наявних в Україні, то не завжди вони є всі в наявності, тому легше замовити всі запчастини з Китаю. По вартості вийшло близько 15 000 грн. Але це частково я замовляв в Україні, частково з Китаю».

Наразі 181 інженер вже є в системі «Житомирського дрона». У міськраді сподіваються, що вдасться залучити чим більше українців та виготовляти 1000 дронів у місяць.

Нагадаємо, хто може виготовити «Житомирський дрон» та отримати за нього компенсацію з бюджету.

Будьте першим, хто прокоментував "Містяни виготовили перші БПЛА через систему «Житомирський дрон»"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*