«Паперові документи не відміняємо, а бюрократію скасовуватимемо», – Денис Іванов про ціль Мінцифри та переваги додатку «Дія»

Додаток «Дія» може стати новою цифровою ерою в системі української бюрократії. Ціль Мінцифри – ліквідувати всі безглузді довідки, які вимагають від людей задля бюрократичної галочки.

«Якщо десь передбачено надання паперового документу, то мета Мінцифри, щоб була передбачена можливість отримання в електронному вигляді. Навіть більше, якщо не потрібно якусь довідку чи папірець носити з собою, то ми маємо його скасовувати, бо він просто стає зайвою бюрократією. Тобто, все що паперове має бути в електронному вигляді, а все, що взагалі не потрібно, його треба скасувати», – зазначив керівник експертної групи впровадження та оцінки якості надання електронних послуг Міністерства Цифрової Трансформації України Денис Іванов під час зустрічі у рамках спільного проекту Українського кризового медіацентру та Естонського центру східного партнерства

Деякі ж українці побоюються, що додаток «Дія» стане не аналогом паперових документів, а повною заміною, який в подальшому призведе до їх ліквідації.

Наприклад, Наталія Симон, яка працює ландшафтним дизайнером, каже:

«Я додатком “Дія” не користувалася. Скажу чесно, я не прихильник електронних документів. Я естет до кінчиків пальців, можливо так впливає на мене моя професія, але мені важливо, як виглядатиме мій паспорт. А як же красиві обкладинки на нього? Можливо це трохи дивно звучить у вік діджиталізації, але я за документ, який можна відчути в руках, а не цифровий варіант. Я навіть паспорт паперовий не міняю на ID-картку пластикову, хоча розумію, що рано чи пізно доведеться усім замінити. Я не фанат усіх цих додатків, у мене навіть банківська картка не прив’язана до телефону, щоб сміливо можна було розрахуватися ним в метро чи ще деінде. Тому я за паперові документи, красиві обкладинки, а не всі оті додатки в смартфоні».

У Міністерстві Цифрової Трансформації України запевняють, що «Дія» не має на меті скасувати паперові документи, а сприятиме відмові від бюрократизації та додаткових зайвих процедур для українців.

«Коли ми вводимо можливість використання електронних документів, то жодним чином не відміняємо їх паперові аналоги. Я зараз про документи, бо от довідки ми намагаємось скасувати. Електронні паспорти, будь ласка, користуйтеся, ID-картками, біометричними закордонними паспортами. Тобто ніхто не відміняє і ніхто не забороняє користуватися паперовими документами. Бюрократію будемо скасовувати, а все що людям допомагає жити ніхто відміняти не збирається», – пояснив Денис Іванов.

Фахівці переконані, що цифрові документи спрощують життя, адже зараз система перенасичена масою непотрібних формальностей, а «коридорна система» розв’язання питань у державі сприяє корупції. Керівник експертної групи впровадження та оцінки якості надання електронних послуг розповідає, що додаток «Дія» сприяє не лише ліквідації додаткових бюрократичних процедур, а й націлений на спрощення адміннавантаження, додаючи:

«Вже зараз можна, не встаючи з місця, отримати перелік послуг за якими ще рік-півтора тому потрібно було йти на місця, стояти в чергах, записуватись. Можливо виникали там якісь корупційні складові, не без цього. Зараз все це не потрібно, ми намагаємось якомога більше з кожного процесу вилучити участь чиновників».

Раніше без паперових та пластикових документів жоден водій не міг сісти за кермо і їхати куди йому потрібно. Вони були в переліку необхідних посвідчень у кишені водія. А зараз їх взагалі можна залишити вдома, якщо встановлений додаток «Дія». Це лише один з прикладів успішних кейсів цього застосунку. Насправді їх вже значно більше. Серед них – електронні підписи документів, реєстрація ФОПу, розширення послуг, пов’язаних з грошима та заміною документів.

Дізнатися про оновлення застосунку та ознайомитись з повним переліком доступних е-послуг кожен може на порталі diia.gov.ua або за посиланням: https://diia.gov.ua/services.

Вікторія Кос.

Нагадаємо, «Бігати мають дані, а не люди»: з 23 серпня в Україні почав діяти закон про цифрові паспорти

Будьте першим, хто прокоментував "«Паперові документи не відміняємо, а бюрократію скасовуватимемо», – Денис Іванов про ціль Мінцифри та переваги додатку «Дія»"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*