Повна бойова готовність: поліція Житомира та ГМ «Опора» готуються до повторного голосування на місцевих виборах

До початку виборчої кампанії залишилися лічені дні, тому житомирські правоохоронці активно готуються до  форс-мажорних ситуацій. У Головному управлінні національної поліції у Житомирській області впевнені, що цьогорічні місцеві вибори пройдуть успішно.

«Головне завдання національної поліції — забезпечити порядок під час проведення виборчого процесу. Звертаюся до журналістів, блогерів, громадських організацій, активістів: не втягуйте національну поліцію у сам виборчий процес. Ми рівновіддалені до будь-якої політичної сили. Буде багато зацікавлених осіб, які захочуть використати національну поліцію у своїх політичних цілях, але ми цього не допустимо. Робота поліції незмінна — 24/7. Буде задіяно 100% особового складу, ми забезпечимо громадський порядок, недопустимо порушень закону», – зазначив начальник ГУНП у Житомирській області Юрій Олійник.

Він також запевнив, що поки порушеньу Житомирі немає.

Про формат спостереження Громадської мережі «Опора» в області розповів координатор Тарас Чмута:

«В нас працює команда довготермінових та короткотермінових спостерігачів в кожному з новоутворених районів, а також в м. Житомир. В день виборів ми будемо розгортати мережу короткотермінових спостерігачів, це буде близько 100 людей. Вони будуть паралельно підраховувати голоси та контролювати діяльність територіальних виборчих комісій протягом кількох днів, приймати та опрацьовувати виборчу документацію від дільничних виборчих комісій. Треба розуміти, що все ми не побачимо і не зафіксуємо, тому, якщо хтось став свідком порушення, потрібно звертатися до поліції».

Координатор «Опори» не виключає ймовірність повторного голосування у Житомирі: 

«В Житомирі потенційно можливе повторне голосування, але не пізніше ніж за 12 днів, тобто до 4 листопада мають бути встановлені результати. Якщо буде така необхідність у проведенні повторного голосування, то воно має відбутися не пізніше 22 листопада. І фактичні фінальні результати мають бути оприлюднені до 27 листопада».

Тарас Чмута зауважив, що наразі білборди з гаслами та обличчями кандидатів є нічим іншим, як політичною рекламою,  і тільки з наступного дня після реєстрації кандидата чи політичної сили така реклама перетворюється на передвиборчу агітацію:

«Минулого року Житомирська область була першою серед областей по кількості поданих заяв, щодо порушення правил розміщення або необхідної інформації на передвиборчу агітацію. З досвіду попередніх виборів, зазвичай найбільш поширеними є порушення, що стосується проведення агітації –  розміщення в неналежних місцях, неналежного формату, з неповною інформацією про вихідні дані. Умовно це 60 % порушень, решта 20 % — це процедурні порушення, що стосується внутрішньої роботи виборчих комісій. Також не слід виключати і підкуп виборців, і кримінальне втручання у виборчий процес». 

Будьте першим, хто прокоментував "Повна бойова готовність: поліція Житомира та ГМ «Опора» готуються до повторного голосування на місцевих виборах"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*