Смертність удвічі більша народжуваності, а зарплата у чоловіків традиційно вища: що відбувається з населенням Житомирщини

???????????????????????????????

Населення Житомирщини невпинно скорочується, а серед новонароджених переважають хлопчики. Серед довгожителів в області значно переважають жінки, а середній вік чоловіків скоротився до 64 років.

У Житомирській обласній раді підготували статистичний збірник “Житомирщина: гендерний аспект” на основі даних державної статистичної та адміністративної звітності і матеріалів вибіркових обстежень за 2017-20 роки. Так, у збірнику за тематичними розділами сформовані демографічні показники, освіта, захворюваність, фізкультура, спорт, антисуспільні прояви тощо.

“За розрахунками чисельність постійного  населення Житомирської області на початок 2021 року становила 1,2 млн осіб. Впродовж 2020 року чисельність постійного населення (ред. які виїхали з області) скоротилася на 13 тисяч осіб, при цьому більше половини загального зменшення становили жінки. Серед населення молодших вікових категорій переважають чоловіки. Переважання чисельності жінок над чоловіками починається з 40-річного віку, особливо у людей старшого віку. І якщо у віці 40-44 роки на 100 жінок припадає 97 чоловіків. то 80 років і  старше жінок втричі більше ніж чоловіків. Серед довгожителів області у віці 100 років і старше на початок 2021 року було 550 жінок і 133 чоловіка. Середній вік населення на 1 січня 2021 року становив 43 роки для жінок та 38 для чоловіків.  Тобто середній вік чоловіків Житомирщини менше ніж жінок на 5 років. Невтішною тенденцією останніх років є зменшення кількості народжених”, – розповіла заступниця начальника управління інформаційно аналітичної роботи, головного управління статистики в Житомирській області Олена Орлова.

Вона також зазначила,що у 2020 році в області народилося 9 151 немовлят. На 100 народжених дівчаток припало майже 107 хлопчиків.  Померло в минулому році 21 тисяча осіб. Основною причиною смерті населення Житомирщини залишилися хвороби системи кровообігу, новоутворення та зовнішні причини, які разом склали 85% від усіх причин смерті. 

“До основних причин долучився і клас коронавірусної інфекції, від якої померло 714 осіб, серед яких більшість чоловіки (55,9%). Середня очікуваність тривалість життя при народженні зменшилася до 75 років для жінок та до 64 років – для чоловіків. Що стосується робочої сили, віком 15-70 років становила 549 тисяч осіб, з яких жінки склали 49%. 

За статевою ознакою загальної кількості працюючих традиційно переважають жінки. За сферою праці існує певна гендерна симетрія: жіноча праця більш поширена в охороні здоров’я в сфері освіти, в тимчасовому розміщенні і організації харчування. Натомість чоловічою залишається будівництво, сільське господарство транспорт, більшість видів промислової діяльності. Також відчутною є диспропорція  оплаті праці. Так заробітна плата жінок, незалежно від віку, досвіду, освіти є традиційно нижчою ніж у чоловіків. Ця різниця у грошовому вимірі становила 1 758 грн”, – сказала Олена Орлова.

Станом на 1 січня 2021 року на обліку в органах пенсійного фонду перебувало 369 тис осіб, переважна більшість яких – жінки. Середні розмір місячної пенсії, з урахуванням всіх компенсаційних виплат та допомог становила 3 078 грн. Жінки в середньому отримували пенсію 2 808 грн, чоловіки – 3 495 грн. Тобто середньомісячна пенсія жінок становила лише 80% пенсії чоловіків. 

Нагадуємо, що чисельність житомирян зменшується, але не через ковід.

Будьте першим, хто прокоментував "Смертність удвічі більша народжуваності, а зарплата у чоловіків традиційно вища: що відбувається з населенням Житомирщини"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*