У Житомирі шахраї ошукали двох жінок. Один під виглядом банківського працівника, інший – працівника Житомиргазу

13 грудня до 56-річної житомирянки подзвонив «банківський працівник», який повідомив про спробу стороннього доступу до її рахунку. В результаті, через власну необачність та довіру, жінка втратила 40 тисяч гривень. Інша мешканка обласного центру впустила до оселі незнайомця, який нібито перевіряв газове обладнання, а згодом виявила зникнення заощаджень. Наразі правоохоронці встановлюють особи шахраїв і закликають житомирян бути обачнішими.

За інформацією ГУНП, ввечері 13 грудня до Житомирського райуправління поліції звернулась 56-річна житомирянка із повідомленням про ошуканство. Жінка розповіла, що вдень до неї зателефонував невідомий та назвався працівником служби безпеки банку. Чоловік повідомив, що нібито було здійснено спробу стороннього доступу до її рахунку. Відтак запропонував зберегти заощадження на іншому, «захищеному» рахунку. Жінка виконала всі вказівки незнайомця та зробила переказ 40 тисяч гривень через платіжний термінал. І лише через кілька годин зрозуміла, що її ошукано та доступу до власних коштів у неї більше немає. Наразі тривають перевірки. Правоохоронці встановлюють особу зловмисника.

Цього ж дня близько 22:10 до правоохоронців звернулась 80-річна мешканка Житомира. Пенсіонерка виявила, що з її квартири зникли заощадження. В результаті, слідчі встановили, що вдень до помешкання жінки приходив незнайомець, який назвався працівником газопостачальної компанії і повідомив про необхідність перевірки лічильника. Саме за деякий час після його перебування в оселі, пенсіонерка і виявила, що з помешкання зникли її заощадження. Загальна сума збитку склала близько 150 тисяч гривень.

Нині поліцейські розшукують чоловіка віком близько 30 років, зростом 180 см, одягненого у чорну куртку та джинси, який може бути причетним до крадіжки.

Водночас правоохоронці нагадують, що:

  • конфіденційні відомості ваших банківських рахунків не можна повідомляти нікому, навіть працівникам фінансових установ. Вони не можуть запитувати у вас паролі входу до вашого електронного кабінету, пін-коди карток, CVV-коди тощо, тим більше у телефонному режимі;
  • працівники банків не можуть просити вас вчинити якісь грошові перекази нібито для захисту ваших же коштів;
  • уважно читайте повідомлення, що приходять на ваш мобільний телефон, та не повідомляйте паролі стороннім особам, ким би вони не називались;
  • за потреби якихось негайних дій з банківською карткою (блокування у разі втрати чи крадіжки, незрозумілої ситуації) особисто зателефонуйте в фінансову установу за номером, вказаним на картці та проконсультуйтеся з фахівцем.

Також пам’ятайте, що якщо до вас прийшли люди, які називаються соціальними працівниками, представниками газового чи енергонагляду, водопостачання, інших комунальних служб тощо, постійно перебувайте поруч, слідкуйте за їх діями.

Подбайте, щоб ніхто сторонній не заходив до інших кімнат у помешканні. Не забудьте замкнути вхідні двері, навіть коли впустили до оселі та спілкуєтеся з відвідувачем. Візьміть до уваги, що вас можуть відволікати для того, щоб спільник непомітно зайшов та викрав цінності.

Не діставайте при незнайомцях документи, гроші, банківські картки та цінні речі зі сховків. Документи щодо обслуговування комунальних мереж зберігайте окремо від інших цінних та ділових паперів. Намагайтеся не тримати вдома значні суми заощаджень, принаймні розподіліть їх по кількох таємних місцях.

Нагадаємо, що на Житомирщині шахраї ошукали чоловіка на 100 тисяч гривень.

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі шахраї ошукали двох жінок. Один під виглядом банківського працівника, інший – працівника Житомиргазу"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*