Учні Бердичева сядуть за парти: що вимагають від батьків? (ВІДЕО)

Тисячі бердичівських школярів 1-го вересня нарешті розпочнуть навчальний процес у закладах освіти. У міському ліцеї №15 за парти сяде майже тисяча дітей. Зокрема 116 першокласників.

«Школа пуста, немає гомону дітей, сміху, вчителі похмурі, вони не виконують свої обов’язки, нам важко без них. Ми за ними заскучали, ми їх чекаємо», – розповідає Ванда Івасюк, директор Бердичівського міського ліцею №15.

Святкових лінійок, кажуть освітяни міста, проводити не будуть. Але для першачків обов’язково пролунає 1-ий дзвоник. А в 15-му ліцеї  в класах  на них чекатимуть сюрпризи підготовлені батьками.

«Перші класи підуть на навчання о 8.15. Оскільки ліцей наш двозмінний, то 8, 9, 10 і 11 класи приходять на 8 годину ранку. Вони проходять на 3 різні входи. Ми розвели середні і старші класи і початкові класи розвели в часі, відповідно до входу і виходу», – каже Ванда Івасюк.

У коридорах та на сходах ліцею відтепер спеціальна розмітка, а так звані сліди підкажуть, як рухатись на перервах.

«Ми всі розуміємо, що діти – це броунівський рух, важко їх організувати Вийшов з класу і якщо тобі треба праворуч, значить ти прямо праворуч з класу і вийшов. Якщо ліворуч, то переходиш через розмежувальну лінію і далі рухаєшся за правилами дорожнього руху», – каже фахівець з охорони праці міського ліцею №15 Олег Кучер.

Чи повинні батьки купувати засоби індивідуального захисту або антисептики? В управлінні освіти кажуть: тільки захисні маски. Рештою освітні заклади забезпечили.

«Станом на сьогодні близько 1 мільйона гривень пішло на такі закупівлі усіх необхідних засобів. Фактично всі вимоги головного санітарного лікаря дотримані. На перший час є всі необхідні засоби для відкриття закладів, а далі по мірі необхідності будемо докуповувати», – говорить начальник міського управління освіти Світлана Басюк.

Постанова головного санітарного лікаря України дозволяє учням 1-4 класів не носити захисних масок. Школярам на вході не мірятимуть температуру, лише педагогам. Руки оброблятимуть тільки на вході, у приміщенні їх рекомендовано мити. Світлана Басюк каже: про стан здоров’я дітей дізнаватимуться за опитуваннями. Якщо хтось занедужає, на карантин піде весь клас.

«На уроці всі можуть бути без масок, якщо це є жовта або зелена зона. Так як говорить остання постанова санітарного лікаря, якщо наступає помаранчева зона, то вчитель має проводити уроки у засобах індивідуального захисту», – пояснює начальник управління освіти.

Педагогів Бердичева перед початком навчального року на короновірус не тестують. Що ж до уроків, то кожен заклад поки сам визначає, що викладатиметься дистанційно, а що ні.

«Якщо ми станемо помаранчевою зоною, то наш ліцей більшість предметів переведе на дистанційне навчання. Це зарубіжна література, окремі предмети, як-о музика. Ми включимо туди і фізкультуру, хореографію. Але на даний момент, коли гарна погода, ми вирішили по 2 години фізкультури проводити на дворі», – каже Ванда Івасюк.

Харчувати учнів у Бердичеві будуть усі школи. У 15-му ліцеї їдальня в підвальному приміщенні. За раз готова розмістити 120 учнів з дотриманням дистанції.

«Всі учні 1-4 класів та діти пільгових категорій з 2 вересня починають харчуватись. Для цього все є необхідні засоби, придбано всі продукти харчування», – розповідає Світлана Басюк.

Технічний персонал оброблятиме спеціальними дезрозчинами усі поверхні. В ліцеї для цього є два оприскувачі на 12 і 2,5 літри.

«Площа майже 4 тисячі квадратних метрів школа. Ми навчаємось в 2 зміни і після перерв ми будемо орошувати, щоб воно вивітрилось, будемо провітрювати. І орошувати будемо після закінчення навчального процесу, робиться вологе прибирання, витирається пил і ми орошуватимемо, щоб провести дезінфекцію», – говорить заступник директора з господарської роботи міського ліцею № 15 Тетяна Заблоцька.

В управлінні освіти кажуть: почастішали у місті заяви на перехід на індивідуальні форми навчання. Тих, хто ходитиме до школи, просять не забувати з собою питну воду, бо кулери тепер заборонені. І дотримуватись карантинних вимог, від чого залежить подальша робота освітніх закладів Бердичева.

 

Будьте першим, хто прокоментував "Учні Бердичева сядуть за парти: що вимагають від батьків? (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*