Завершено досудове розслідування махінацій житомирських «благодійників» під час війни

Днями житомирські слідчі скерували до суду матеріали обвинувачення щодо засновника благодійного фонду та його спільника, викритих у торгівлі мілітарними товарами з гуманітарної допомоги українським військовим. Окрім того до суду додатково спрямовано матеріали щодо підмоги очільником благодійної організації в оплатній втечі чоловіка за кордон та службового підроблення.

Нагадаємо, що налагоджену схему торгівлі гуманітарними товарами для українських військових правоохоронці викрили ще наприкінці червня цього року. Тоді у Житомирі під час продажу цілої партії товарів мілітарного призначення (квадрокоптер, тактичні рукавиці, наколінники, турнікети та ін.) було заарештовано 23-річного засновника благодійного фонду.

У ході кримінального провадження слідчі провели низку необхідних процесуальних заходів. Серед іншого зібрали докази причетності до сталої схеми з чималими прибутками 21-річного спільника затриманого «благодійника».

Слідством було встановлено, що за кілька тижнів червня фігуранти продали зацікавленим особам гуманітарні мілітарні товари на суму у майже мільйон гривень. Згодом слідство встановило також, що на початку червня голова фонду, знаючи про бажання 36-річного житомирянина будь-що залишити межі України, допоміг йому у реалізації намірів за винагороду у 1000 доларів США, включивши того до списку водіїв благодійної організації, які вирушили за гуманітарною допомогою за кордон.

В результаті обом “благодійникам” було оголошено про підозри у кримінальних діяннях. Чоловіки обвинувачуються у продажі товарів (предметів) гуманітарної допомоги, з метою отримання прибутку, вчиненому у значному розмірі за попередньою змовою групою осіб під час воєнного стану (ч. 3 ст. 201-2 КК України).

23-річний засновник організації також відповідатиме за сприяння в оплатному незаконному переправленні особи через державний кордон України (ч. 3 ст. 332 КК України) та складанні та видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів (ч. 1 ст. 366 КК України).

Наразі справа передана до суду. Попередньо, голові благодійного фонду загрожує від 7 до 9 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна, його спільнику – до 7 років ув’язнення.

Будьте першим, хто прокоментував "Завершено досудове розслідування махінацій житомирських «благодійників» під час війни"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*