1X FAN models
coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
1xfan manager
Stay with Ukraine

Інклюзивно-ресурсний центр у Бердичеві: що це таке і для кого? (ВІДЕО)

Олена Голумбівська водить 4-річну донечку на заняття до «Бердичівського інклюзивно-ресурсного центру». Жінка розповідає: ця безкоштовна терапія – справжня знахідка у підготовці малечі до школи.

«Розвивається логічне мислення в дитини, вона вчиться мислити, відповідати розгорнуто на запитання і йде значна підготовка до школи. Як усі діти вона любить гратися тут, усі заняття тут проходять у формі гри, що нам подобається. І це її зацікавлює, вона ходить із задоволенням», – розповідає Олена Голумбівська, бердичівлянка.

Для чого і для кого у Бердичеві створили інклюзивно-ресурсний центр? Міська рада рішенням сесії заснувала його у травні 2018-го року. Затим довго готувались до відкриття. Наразі у центрі з директором працює 1 практичний психолог, 2 вчителі-логопеди, 2 дефектолога. Підшуковують реабілітолога і психолога.

«Центр побудований і створений для того, щоб визначити наявність особливих освітніх потреб у дітей віком від 2 до 18 років. Кожна мама може замислитись, чи потрібна її дитині якась допомога в навчанні, чи десь треба скорегувати навчання, в тому же допомогти. Ресурсний центр спрямований на те, щоб виявити дитину, допомогти родині, спрямувати її у подальшому освітньому шляху», – розповідає Людмила Верещак, директор КУ «Бердичівський інклюзивно-ресурсний центр».

У центрі розповідають: чим раніше виявити найменше порушення у розвитку дитини, тим більша вірогідність його подолання. Спочатку фахівці проводять комплексну оцінку рівня розвитку дитини, вивчають наявність у неї проблем і роблять кваліфіковані висновок та рекомендації. Директор центру каже: нині вони допомагають укомплектувати групи корекційного спрямування в дошкільних закладах. Понад сотня дітей з Бердичева і Семенівської ОТГ вже відвідали інклюзивно-ресурсний центр. Регулярну допомогу тут надають поки 18-ом дітям. Відбувається це у формі корекційно-розвиткових занять.

«Це не заняття в школі, це заняття саме йде на відновлення стану дитину, виявлення композиторних можливостей. Ми зробили невеличку стандартизацію роботи, дитинка отримує курс 2 місяці. Ми дивимось, що треба зробити далі, 2 місяці дитина двічі на тиждень прозаймалась і дивимось, чи треба когось залучати», – пояснює директор центру.

«Ми оцінюємо емоційну сферу – я як практичний психолог. І когнітивну сферу – це пам’ять, мислення, уява, увага. Для того, щоб дітям надати ті рекомендації, які необхідні для покращення їхньої соціалізації і адаптації в освітніх закладах», – говорить Наталя Ващук, практичний психолог інклюзивно-ресурсного центру.

У роботі з дітками в центрі застосовують різні методики, щоб виявити їхні індивідуальні потреби. Практичний психолог каже: пісочну терапію полюбляють як малі, так і їхні батьки. Завдяки їй можна знайти контакт з дитиною та виявити  приховані страхи.

«Це дітям надзвичайно подобається, сипати його, розсипати, робити різні маніпуляції Пісок кварцовий. Можна створювати різні картини», – говорить пані Наталя.

Є у центрі і «чарівний» кінетичний завжди вологий пісок, з якого можна ліпити. Дитина під час такого заняття розслабляється і розкривається психологу.

Головне, вважають у інклюзивно-ресурсному центрі, що безкоштовні заняття доступні усім дітям. Тут співпрацюють з освітніми закладами і лікарнями міста. А ще постійно вдосконалюються самі. Командна робота, кажуть, є запорукою правильного розвитку дитини.

Будьте першим, хто прокоментував "Інклюзивно-ресурсний центр у Бердичеві: що це таке і для кого? (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*