1X FAN models
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
1xfan manager

Будівельний бум-бум-5 та підпільний ЖК «Динамо»

Будівельний бум-бум-5 та підпільний жк «динамо»
Будівельний бум-бум-5 та підпільний жк «динамо»

Ми продовжуємо наш марафон – огляд нових житлових комплексів Житомира, де городяни можуть придбати житло (дивіться також першу, другу, третю та четверту частини). Сьогодні ми розглянемо «Тетерівський бульвар», який зводять біля річки в історичній місцевості Павликівка, та «Просторий», який будують у районі Суриної Гори/Хмільників. Величезну цікавість викликає також будівельний майданчик, що з’явився на вулиці Чуднівській біля спорткомплексу «Динамо». Менеджери комплексу запевняють: вони знайшли інвестора, який вдихне у «Динамо» нове життя, і заодно побудує поруч чи то басейн, чи то готель, чи то тенісний корт, чи то все одразу. Це так звана «романтична» версія», яку активно озвучують у ЗМІ. Але є ще й «реалістична»: подейкують, що насправді тут виросте житловий комерційний будинок – і ми побачили принаймні одне беззаперечне підтвердження цієї версії (див. нижче).

«Тетерівський бульвар»: житловий комплекс у курортній зоні

Де знаходиться Корбутівка – відомо кожному житомирянину. А от про її «рідну сестру» Павликівку, яка лежить на березі Тетерева ближче до центру, згадують дуже рідко. Вже багато десятиліть ці курортні селища включені у межі Житомира. Проте лише зараз патріархальна Павликівка стає схожою на місто. За останні роки тут виросли декілька цегляних багатоповерхівок. А сьогодні поряд з приватною забудовою зводять житловий комплекс «Тетерівський бульвар».

Так виглядала Павликівка до початку будівництва «Тетерівського бульвару»…

…але тепер ландшафт зміниться

Від самого початку цей ЖК рекламували як «10 будинків щастя» біля Тетерева. Насправді це художнє перебільшення: будинків за планом лише три, але житлових секцій передбачено справді десять. Компанія-забудовник CBS (вона ж, до речі, звела ЖК «Капучіно» в районі Старої Крошні) планує здати першу секцію вже у вересні-жовтні нинішнього року, а другу – у другому кварталі 2018 року. Висота стель у квартирах – 2,74 м. Пропонуються лише однокімнатні та двокімнатні оселі. Проте планування секцій дозволяє об’єднувати квартири та створювати великі сучасні житлові простори.

Першу секцію ЖК мають завершити вже восени

 

Фасади під клінкером: надійно, практично, довговічно

Зовнішні стіни повністю вкрито клінкерною цеглою двох відтінків. Ми вже говорили у минулих частинах матеріалу, що таке дизайнерське рішення дозволяє зберігати фасади у первозданному вигляді протягом десятиліть. До речі, на рекламних варіантах візуалізації стіни «Тетерівського бульвару» виглядають занадто темними і похмурими – що навряд чи пасувало б житловому комплексу, зведеному у курортній зоні біля річки. На щастя, в реальності цього немає: фасади солідні, але, як бачимо, без надмірної «темряви».

Зовнішні віконні рами у «Тетерівському бульварі» – не білі, а «під дерево», що додає фасаду додаткового шарму

 

Центр продажів винесено на вулицю Чуднівську

Планування квартир загалом типове, проте не позбавлене оригінальності. Двокімнатні квартири, розміщені у кутах житлових секцій – двосторонні і, згідно з сучасними нормами, мають два санвузли. Однокімнатні квартири досить просторі: у секції №1 житлові кімнати досягають площі 24,34 кв. м, а у секції №2 можна придбати «однушку» з величезною кімнатою 37,65 кв. м! Всі без винятку помешкання мають одну або дві засклені лоджії.

Планування секції 2: стандартне…

…і нестандартне; у цьому варіанті вузьких довгих кімнат менше

 

Квартира у секції 1, перепланована у «студіо»

Незважаючи на відносно вузький вибір стандартних квартир (одно- та двокімнатні), забудовник пропонує варіанти об’єднання та перепланування, що дозволяють отримати трикімнатні квартири площею від 69,54 до 126,42 кв. м – з великими санвузлами і окремими гардеробними приміщеннями. За набором характеристик «Тетерівський бульвар» може впевнено називатися сучасним житловим комплексом бізнес-класу/комфорт-класу «з плюсом». Вартість житла сьогодні тут стартує від 9 500 грн. за квадратний метр.

Центральні квартири секції 1 можуть похвалитися панорамними лоджіями

 

«Тетерівський бульвар»: назва не обманює – практично з кожної квартири на верхніх поверхах можна побачити річку

+ цегляні зовнішні стіни плюс клінкерне облицювання фасадів

+ фігурні лоджії, в тому числі панорамні, засклені за проектом

+ наявність великих і дуже великих житлових кімнат

+ для клієнтів передбачені акційні знижки

+ унікальне розташування у тихій курортній зоні біля Тетерева

занадто вузькі та довгі кімнати у деяких квартирах

 Хоч і «Просторий» – проте не дуже великий

На картах ця місцевість позначена як «Хмільники», але житомиряни часто називають її «Малікова» – за назвою вулиці, що огинає специфічний панельний мікрорайон над ярами та урвищами. Вулицю у рамках декомунізації перейменували на Сурину Гору, потім, за ініціативою мера Сергія Сухомлина, знову на Малікова. Судова тяганина з цього питання досі триває. Група активістів вимагає викреслити з міської топоніміки прізвище радянського господарника Малікова. З іншого боку, група мешканців мікрорайону, переважно похилого віку, категорично не хоче жити на «горі Сурина» – дореволюційного поміщика, з іменем якого пов’язують одну досить сумну міську легенду. Вулиця Малікова, 20: саме таку адресу станом на сьогодні має житловий комплекс «Просторий».

Так виглядатиме зовнішній фасад «Просторого»…

…а такий вигляд матиме внутрішній двір

«Просторий» – це практично єдина новобудова в мікрорайоні, зведеному ще у 80-х та 90-х роках ХХ століття. На тлі не дуже репрезентабельних панельних дев’ятиповерхівок – новий ЖК виглядає досить пристойно: цегляні несучі стіни, утеплений фасад, закриті панорамні лоджії. Висота стель у помешканнях 2,8 м. Водночас будинок не намагається «стрибнути вище голови»: він так само дев’ятиповерховий, як і всі інші навколо. Перший поверх, як це заведено у сучасних ЖК, нежитловий, тут планують розмістити крамниці, кафе, офіси та ін.

Є навіть ефектний «нічний» варіант візуалізації!

«Просторий», незважаючи на назву, складатиметься лише з трьох секцій і налічуватиме близько 200 помешкань. Як показує практика, на перших стадіях будівництва клієнтам часто пропонують квартири за відносно низькими цінами, які в подальшому неминуче зростатимуть. Зараз на об’єкті тривають фундаментні роботи, і у «Просторому» можна придбати житло по 8 500 грн. за квадратний метр. Причому ціна сьогодні актуальна для всіх без винятку поверхів. У інших забудовників зазвичай найдешевшими є перший та останній житлові поверхи, до яких український споживач традиційно ставиться з деякою пересторогою.

ЖК «Просторий» поки що на стадії монтажу фундаменту

 

Будівельники на об’єкті

Секцію №1 планують здати вже наступного року. Планування секції дуже просте і раціональне: 6 однокімнатних квартир та 2 двокімнатні. У кожній квартирі є відносно простора кухня-їдальня, у кожній однокімнатній є лоджія. У двокімнатних площею 79,35 кв. м передбачено 2 санвузли та 2 засклені лоджії. Щоправда, обидві двокімнатні оселі – односторонні, що не можна назвати сильною стороною проекту. Трикімнатних помешкань немає, але якщо клієнту це потрібно, він може, наприклад, придбати дві «однушки» в одному з кутів секції та сполучити їхні передпокої. Одна з кухонь-їдалень стане житловою кімнатою, і покупець отримає в результаті двосторонню трикімнатну квартиру (з двома окремими зонами і двома великими санвузлами) загальною площею від 90,32 кв. м. Чому «від» – тому, що у цьому випадку клієнт може сміливо претендувати ще й на декілька додаткових квадратних метрів загального коридору.

Планування секції ЖК «Просторий»: трикімнатних квартир не передбачено, але є варіанти об’єднання та перепланування

Центр продажів на вулиці Малікова

 Загалом «Просторий» справляє враження добротного житлового комплексу, який за сукупністю характеристик наближається до бізнес-класу/комфорт-класу. Водночас вартість житла тут відповідає економ-класу і поки що є однією з найнижчих серед новобудов Житомира.

+ цегляні зовнішні стіни з утепленим фасадом

+ фігурні лоджії, засклені за проектом, в тому числі панорамні лоджії у двокімнатних помешканнях

+ раціональні планування квартир

+ лояльна цінова політика

у двосторонньому будинку відсутні двосторонні квартири

 

«Динамо»: підпільний житловий комплекс, що маскується під готель?

 За останніми даними, у Києві сьогодні нелегально зводять 62 (!) ЖК. Звичайно, розмах житлового будівництва у Житомирі не можна порівнювати зі столичним. Тим не менш, і наше місто може «похвалитися» деякими «здобутками» у цій царині. У минулому випуску я писав про скандальний житловий комплекс «Олвіта-Буд», який зараз має всі ознаки нелегального будівництва. Сьогодні ми поговоримо про ще один підозрілий об’єкт. Він поки що не має офіційної назви, і для зручності ми називатимемо його умовно «житловий комплекс «Динамо».

Спорткомплекс «Динамо» на вулиці Чуднівській…

 

…не бачив ремонту понад 30 років

У липні 2017 року на одному з міських сайтів з’явилася інформація: у Житомирі розпочалася масштабна реконструкція спортивного комплексу «Динамо». Задля цього керівництво комплексу залучило інвестора (якого, до речі, не назвало). Плани оголошено великі: полагодити пошарпаний фасад, відремонтувати фойє, кабінети, роздягальні, санвузли. І це не лише плани – спортивний зал «Динамо» вже відновили, він виглядає, як нова копійка. Реконструкція піде ще далі: директор комплексу Леонід Врублевський говорив про тенісний корт, басейн і навіть готель – все це може з’явитися поряд із «Динамо». Хіба погано?

Відремонтований спортзал виблискує свіжою фарбою – його здали у лютому 2017 р.

Спортивне товариство «Динамо» об’єднує силові відомства

Звичайно, це добре. Але ми пам’ятаємо про існування «закону збереження матерії» в капітальному будівництві. Якщо коротко, закон звучить так: жоден інвестор, навіть найщиріший, не вкладатиме кошти у проект, якщо він (проект) не обіцяє йому (інвестору) гарантованого прибутку. У нашому випадку неназваний інвестор витрачає значні суми на ремонт величезної відомчої спортивної будівлі. У чому його бізнес-інтерес? Чи можуть йому гарантувати прибуток тенісний корт, басейн, готель? Теоретично – можуть. На практиці – дуже сумнівно. Може, є ще якийсь ласий шматок, яким зацікавився інвестор – і про який житомирській публіці нічого не кажуть?..

Огороджений будівельний майданчик біля «Динамо»

Що тут буде: тенісний корт? басейн? готель? чи житловий будинок?

5 липня 2017 року на засіданні виконкому міської ради мешканка Житомира Олена Журавель заявила: біля «Динамо» почали будувати 16-поверховий (!) житловий будинок. Причому жодних дозвільних документів, за її словами, забудовник пред’являти не хоче… Я приїхав на Чуднівську, аби побачити все на власні очі. Територія біля спорткомплексу справді огороджена парканом, наче будівельний майданчик. За периметром є будиночок охорони. А безпосередньо на вулицю Чуднівську виходить фасад ще однієї тимчасової конструкції. І виглядає вона, як… типовий центр продажів житлового комплексу! Такі або майже такі споруди є сьогодні біля кожної житлової новобудови – порівняйте, наприклад, з центрами продажів ЖК «Тетерівський бульвар» та ЖК «Просторий» вище. Для чого ще потрібна велика скляна вітрина, як не для реклами товару, який ви хочете продати?

Характерна споруда з вітринними вікнами на вулиці Чуднівській: що це, як не майбутній центр продажів майбутнього ЖК?

Керівництво спорткомплексу, певна річ, відчайдушно заперечує будь-яке комерційне житлове будівництво біля «Динамо». Але у Житомирі вже траплялися випадки, коли під акомпанемент відчайдушного заперечення виростав спочатку фундамент, потім стіни, а потім міську громаду просто ставили перед фактом появи нового сумнівного ЖК – з надією, що готову коробку вже точно ніхто не валитиме. Невже цього разу буде так само?..

якщо це справді житловий комплекс, то його починають зводити підпільно, без оголошення будь-якої стартової інформації; немає жодних даних ані про забудовника, ані про сам проект; категорично не рекомендується розглядати цей ЖК в якості партнера для придбання житла! якщо ділки обманюють місто – будьте певні, зможуть обманути і персонально вас!

(далі буде)

  Тарас СТРІЛЬЧИК

Читайте далі: Будівельний Бум-Бум (6)

Будьте першим, хто прокоментував "Будівельний бум-бум-5 та підпільний ЖК «Динамо»"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*