Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
1X FAN models
Stay with Ukraine
1xfan manager
coin24 crypto exchange

«Крупный выигрыш» Бердичівського театру (ВІДЕО)

Прем’єрну виставу «Крупный выигрыш, или 200 тысяч» Бердичівського театру на Європейській нарешті показали глядачам. Запланована ще на 27 березня прем’єра постійно відкладалась через карантин. Режисер-постановник Алла Садковська написала п’єсу за твором Шолома-Алейхема. Близько 50-ти акторів готувались, щоб здивувати глядача колоритними єврейськими мотивами. Наймолодшому з них 5 з половиною, найстаршому – 74 роки. Однак карантинні заборони і обмеження цю зустріч відтягнули на майже 5 місяців.

«Читки розпочались ще зимою, далі ми працювали в декораціях, а в період карантину збирались он-лайн», – розповідає Алла Садковська, режисер-постановник вистави.

Репетицію акторів ще у грудні відвідав голова Верховної Ради України Олександр Разумков. Нещодавно за грою трупи спостерігав і посол Ізраїлю в Україні Джоель Ліон. А 18-го, 20-го і 23-го серпня прем’єру ставлять для бердичівлян.

«Робота тривала довго, фактично півроку репетицій майже щодня. Тому, звичайно, така праця має бути винагороджена оплесками глядачів», – розповідає Валентина Бабич, керівник театру.

Музична вистава на 2 дії переносить глядача у 1914 рік. Головного героя  бідного кравця-єврея Шимеле Сорокера обтяжує скрутне становище родини. Борги за продукти перед продавцями бердичівських яток і нестача грошей на орендовану квартиру гнітять чоловіка. Все раптово змінює лотерейний квиток, який той роками зберігав. Життя його сім’ї змінюється, але не все так просто: охочі обдурити і отримати вигоду тут як тут.

«На мій погляд, зараз найбільша проблема в нашому житті – це брехня і гроші. Так от що стосується грошей, то цим образом доводить постановочна трупа, що гроші – не головне. Гроші не їдять», – каже Володимир Берелет, Заслужений артист України.

Виконавець ролі – Заслужений артист України Володимир Берелет -35 років працював у різних театрах України. А ще 16 на телебаченні.

«Актор повинен відображати життя на сцені, жити, не грати, а займатися на сцені справою. Діяти на сцені», – додав він.

Ольга Яблонська вперше має акторський досвід у театрі. Жартує: ноги підкошуються: «Хвилювання перед моєю сольною піснею, тому що вона не на івриті, а на ідиші. Чесно кажучи, ще перший куплет я вивчила, а другий – дуже хвилююсь, бо неможливо запам’ятати текст. Там навіть не текст, а набір букв», – розповідає Ольга Яблонська, грає у виставі.

Текст на ідиші, каже, про важку жіночу долю.

«Моя героїня харизматична, вона вдова, у неї 2 дітей, вона тримає лавку з мукою і з бубликами та хлібом бердичівським. Така сварлива жінка, швидко говорить, перебиває, не чує нікого, тільки себе. У неї одна ціль: щоб їй ніхто не завинив», – додає жінка.

Художник-постановник Валерій Кулавін упевнений: запорука успіху прем’єри у гармонічності колективу та у відповідності декорацій драматургії вистави.

«Результат, думаю, буде позитивний. Це скаже глядач по-перше. Але задоволений тим, що підібрався дуже хороший колектив саме для цієї вистави. Всі відповідають, це просто удача така, всі співучі, театральні, прекрасно чути. Тому будемо чекати хорошого результату», – каже Валерій Кулавін, художник-постановник вистави.

Під час антракту глядачі діляться враженнями. Кажуть, виставу неодмінно не соромно показувати на різних сценах країни, вона заряджає щастям.

У театрі тривала довга робота над створенням костюмів і образів акторів. Щоб показати єврейське життя, його колорит і традиції, не обійшлось без гумору і навіть відвертої спокуси. Окреме смислове навантаження на хоровій і балетній групах. Особливо під час хупи – частинки єврейського весілля на сцені.

На думку режисери, їм вдалось просто та доступно розкрити одвічну проблему людства через гумор і єврейський побут.

«Як гроші міняють людей, змінюють ставлення до цих людей. Напевно, кожна людина повинна винести з вистави те, в чому сенс життя, в чому щастя людини. Що воно заклечається в якихось дрібницях, в нашій повсякденній роботі, в наших дітях, сім’ї, а не в грошах», – каже Алла Садковська.

У планах театру – твори української драматургії із харизматичними героями на сцені. Кажуть, глядач вибагливий, треба дивувати.

Будьте першим, хто прокоментував "«Крупный выигрыш» Бердичівського театру (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*