Сьогодні, 9 листопада, навпроти будівлі Житомирської облдержадміністрації відбувся мітинг проти закриття закладів громадського харчування, розважальних комплексів, введення «карантину вихідного дня» та локдауну Житомира загалом. Більше тисячі невдоволення підприємців, найманих робітників, працівників ринку, кінотеатрів, дитячих розважальних комплексів та інших представників малого бізнесу зібралися на майдані Корольова з плакатами протесту. Протестувальники навіть перекрили дорогу, курсуючи пішохідним переходом, для того щоб представники облдержадміністрації та міської ради вислухали вимоги житомирян та жителів області.
Організаторами акції стали ФОПи Андрій Попов та Руслан Годований.
«Ми сьогодні влаштували мітинг по двох напрямках: вимагаємо не закривати на карантин мікро- та малий бізнес, кафе, ресторани, підприємства, транспорт, тобто всі заклади, від яких залежить життєздатність. Ми вимагаємо, щоб міська та обласна влада нас підтримали та зробили звернення до Верховної ради України для прийняття трьох законопроєктів, які не знищуватимуть спрощену систему оподаткування, обліку й звітності, тобто відміну касових апаратів. Кілька днів тому більше 400 житомирських представників підприємств їздили в Київ та вимагали це від ВРУ. У вівторок голова ВРУ Разумков пообіцяв, що приймуть наші законопроєкти, багато депутатів від фракцій нас спочатку підтримали, а наступного ж дня „кинули“. Головна вимога, щоб нас не закрили на карантин. У малому бізнесі на спрощеній системі оподаткування задіяно близько 5 млн підприємців України. Це більше 10% всіх жителів нашої країни», — розповів підприємець, член громадської організації Всеукраїнського об’єднання малого й середнього бізнесу «Фортеця» Андрій Попов.
На мітинг біля обладміністрації зібралися не лише житомиряни, а й жителі області, зокрема групи з Овруча, Бердичева, Малина та інших населених пунктів.
«Якщо нас знову закриють на карантин, то які ж збитки, більшість із нас вже не відкриється взагалі. Можливості більше не буде, тому що ми взяли кредити, хтось взяв домашні збереження й після весни відкрилися. Нам вистачило коштів й ресурсів запрацювати знову. Але збережень вже немає, а банки кредити не дають в потрібному обсязі. По суті нас й наші сім’ї кидають на голодну смерть. Нас зобов’язують закритися, але платити мінімальні зарплатні, податки, оренду. Нам пропонують „карантин вихідного дня“. Чи можемо ми в суботу та неділю вимкнути опалення й не платити за нього? Ми готові виконувати всі санітарні норми, але не готові закриватися. Ми пропонуємо чиновникам піти разом з нами на карантин, перестати отримувати заробітну плату так, як ми, але сплатити податки за свою зарплату», — наголосив координатор мітингу Руслан Годований.
Під заклик «Вийдіть!» та гучні звуки дудок до мітингувальників вийшов голова обладміністрації Віталій Бунечко.
«Ніхто ніколи не ставив собі за мету не давати працювати бізнесу. Ми, в першу чергу, зараз думаємо про те, щоб зберегти максимальну кількість життів. Тиждень тому, коли Житомир вперше потрапив у червону зону, міський голова разом з нами та начальником поліції, у якого була жорстка вказівка закрити заклади громадського харчування, звернулись до Кабміну, й тоді дозволили працювати всім підприємцям в місті Житомирі й торговим центрам з обов’язковим дотриманням карантинних норм. Наші перевірки показують, що всі дійсно дотримуються карантинних вимог і я вдячний. У нас в дійсності дуже велика кількість захворювань й більше 60% ліжок зайнято хворими», — сказав Віталій Бунечко.
Люди обурюються тим, що поліція без всяких попереджень та всупереч дозволу міської ради складає протоколи, штрафує та вимушено закриває заклади громадського харчування, згідно рішень Кабміну. Організатори акції розповіли, що практично всі кафе отримали штрафи від нацполіції. Натомість голова облдержадміністрації пообіцяв передати звернення від мітингувальників до ВРУ та допомогти підприємцям вирішити їхні проблеми. Представники міської ради також були присутні на мітингу, проте не коментували події. Натомість мітингувальники пообіцяли організувати повторний та ще масштабніший і жорстокіший мітинг у суботу, 14 листопада, якщо вимоги житомирян не будуть виконані.
Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі відбувся тисячний мітинг проти закриття малого бізнесу (ФОТО) (ВІДЕО)"