«Літературна кав’ярня» та майстер-клас з малювання кавою від житомирянки Наталії Чісліної (ФОТО)

Протягом листопада-грудня житомирянка Наталія Чісліна проводить зустрічі у громадах області в рамках свого проєкту «Літературна кав’ярня». Зокрема, на відвідувачів чекає презентація її поетичної збірки віршів про кохання і життя «Кава без цукру» та майстер-клас «Малюнок кавою».

«У наш нелегкий час людям, особливо з сільської місцевості, дуже важливо хоч на хвилину відволіктися від важких думок, переключитися на щось приємне, помріяти, – говорить Наталія Чісліна. – Я несу поезію в громади – терапія творчістю під час війни. Ідея проєкту виникла давно, але раніше не було можливості для реалізації. Це моя особиста ініціатива, без жодної підтримки. Попрацювавши тривалий час у громаді, зрозуміла, що людям потрібно слухати поезію, перезавантажуватися. Дуже гарно цьому сприяють чутливі вірші і ароматерапія, адже я також пропоную охочим спробувати помалювати кавою. Наразі відвідую лише громади Житомирщини. У листопаді – Семенівську, Гришковецьку та Станишівську, але відкрита до запрошень та пропозицій від представників й інших. У рамках «Літературної кав’ярні» можна придбати збірку «Кава без цукру», а половину від цих коштів передаю на допомогу ЗСУ».

Пані Наталія згадує, як після виходу третьої збірки «Кава без цукру» відкрила для себе малювання кавою. У її житті багато чого пов’язано з кавою, тож було цікаво пізнати щось нове. Тоді й почала освоювати техніку. Спочатку переглядала тематичні відео і відтворювала на папері різні композиції. Коли ж значно вдосконалила свої знання і вміння, вирішила навчити цьому й інших.

Влітку провела перший майстер-клас у дитячому читацькому таборі, який діяв у бібліотеці Чоповицької громади, де працювала на той час. Серед учасників – діти та батьки ВПО. Завдяки такому заняттю, їм вдалося зняти емоційну напругу, відпочити думками.

«Наприкінці літа я повернулася у Житомир і відтоді періодично проводжу майстер-класи на запрошення колег, друзів, знайомих. Їх тривалість – 30-40 хвилин чи навіть більше. Усе залежить від складності обраної композиції, – пояснює Чісліна. – Нещодавно дещо розширила формат і тепер не лише малюємо кавою, а й робимо аплікації та аромакартини. Зокрема, минулого тижня проводила захід у Житомирській обласній бібліотеці для дітей. Їх кавові аплікації були ще й патріотичними. Загалом, малювання кавою має заспокійливий, релаксуючий ефект, адже ти повністю занурюєшся в цей процес, намагаєшся відобразити кольори, передати тіні, а головне — насолоджуєшся чудовим ароматом кави».

Для малювання каву змішують із незначною кількістю води та використовують як фарбу. Пензлями наносять на папір поетапно, промальовуючи контури від світлого до темного тонів, додають деталі. Процес схожий на акварельний живопис.

Юлія Демусь

«Цікаві дрібниці»: майстер-класи для дітей ВПО від житомирянки Людмили Лаврентюк (ФОТО)

Як за кілька років волонтерам вдалося відновити парк у Коростишеві (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "«Літературна кав’ярня» та майстер-клас з малювання кавою від житомирянки Наталії Чісліної (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*