“Образ надії та віри”: у Житомирі ветеран війни Олег Смаль представив вишиті бісером ікони (ФОТО)

"Образ надії та віри": у Житомирі ветеран війни Олег Смаль представив вишиті бісером ікони

Днями на ІІ поверсі Прозорого офісу в Житомирі (площа Польова, 8) відкрилася виставка робіт ветерана війни Олега Смаля. Чоловік вишиває бісером ікони і каже, що для нього це свого роду відпочинок, спосіб психологічного розвантаження.

Ікони, що нині представлені, він вишив протягом 2015-2019 років, коли у складі 95 бригади брав участь в проведенні АТО/ООС на сході країни. Вишивав у перервах між виходами та виконанням бойових завдань. Побратими були дещо здивовані таким цікавим заняттям і висловлювали своє щире захоплення. У свою чергу, додає чоловік, для нього це була можливість відволіктися: коли зосереджувався на процесі, у голову не лізли погані думки.

«Перший набір мені подарувала дружина. Вона вже давно цим займалася і от я теж вирішив спробувати. Нічого складного нема – нанизуєш собі бісер відповідно до схеми. Робота з дрібними елементами потребує концентрації, ти увесь в роботі і це заспокоює, – говорить 30-річний Олег Смаль. – На кожну ікону, залежно від формату і складності, йде різна кількість часу. Треба враховувати, що не завжди була можливість сісти за вишивання, бо на першому місці несення служби, побутові питання і так далі. Таким чином десь за чотири роки  вийшло 10 ікон, частину з яких я подарував, а решту  можна побачити на виставці. Тематику спеціально я не вибирав. По-суті, що дружина дала, з тим і працював. Кілька разів, коли приїздив у відпустку, заходили разом у спеціалізований магазин і я сам підбирав образи, сюжети, які хотів би вишити. Пізніше ходили купувати рамки до готових ікон».

З початку повномасштабної війни житомирянин знову став на захист країни в тій самій 95-ці. Порівняно з попереднім досвідом, зізнається, було значно складніше, тож про вишивання і думати не було коли.

Кілька тижнів тому десантник звільнився і тепер знову  перелаштовується на цивільне життя, повернувся до роботи. Чи візьме знову в руки голку та бісер, поки точно сказати не береться, але переконаний: кожен, хто пройшов війну обов’язково має знайти заняття до душі. Це може бути хобі – робота руками (малювання, столярна справа, вишивання, в’язання), читання або спортивні вправи, спілкування з рідними чи однодумцями, прогулянки або подорожі, волонтерська діяльність: головне присвячувати себе чомусь важливому і корисному, що дає енергію і бажання жити далі.

Юлія Демусь 

Житомирська філармонія ім. С. Ріхтера: історія та за лаштунки (ФОТО)

«Робити щодня маленькі зусилля для свого здоров’я», – психологиня  Юлія Білик про те, де брати сили і як покращити самопочуття взимку (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "“Образ надії та віри”: у Житомирі ветеран війни Олег Смаль представив вишиті бісером ікони (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*