У Житомирі старшокласники опановують «Психологію успіху» на безкоштовному факультативі (ФОТО)

З листопада минулого року в Поліському національному університеті двічі на місяць під гаслом «Відкриваємо світ в собі» проходять зустрічі старшокласників у рамках безкоштовного факультативу «Психологія успіху».

Дітям розповідають про мистецтво вирішення конфліктів, позитивне мислення, стратегію досягнення цілі та індивідуальні способи долання перешкод, життєві сценарії, планування ресурсів, психологічні особливості передачі інформації, ставлення до компліментів, викривлення інформації та формування чуток, довіру до себе і світу, подолання стресу, про життєві пріоритети та особистісну відповідальність, питання самооцінки, а ще вчать не тільки чути, а й розуміти один одного. Школярі приміряють на себе роль психологів й пробують складати психологічний портрет особистості лише дивлячись на фото людини.

Факультатив організували у приміщенні психологічного хабу, який діє вже півтора роки на базі кафедри психології факультету права, публічного управління та національної безпеки. Фахівці хабу здійснюють психологічний супровід та надають психологічну допомогу, проводять тренінги та психологічні майстерні, консультації, психоедукації, тощо. Структура «Safe Space» включає науково-дослідну лабораторію «Психологічна безпека, наукову школу професора Л.П. Журавльової «Психологія розвитку людини» та психологічний центр «InVivo», в рамках якого і організували факультатив для учнів.

«В університеті постійно проводять екскурсії для школярів міста й області. Однією з локацій був і наш хаб. Діти приходили із вчителями, і ми з ними спілкувалися, розповідали про особливості роботи, відповідали на питання. З часом почали звучати пропозиції, аби зробити такі зустрічі на регулярній основі. Тобто був відповідний запит саме від молоді та їх наставників (вчителів, психологів), – розповідає керівник психологічного хабу «Safe Space» в Поліському національному університеті Лариса Журавльова. – На кафедрі психології зібралася команда науковців із практичним досвідом, сертифікованих у різних галузях. Ми прийшли у цей заклад вищої освіти і отримали підтримку в реалізації, так би мовити, авторських творчих ідей.

Власне, так і виник цей хаб – для популяризації психологічної складової серед студентів, працівників університету та усіх зацікавлених осіб. Факультатив запустили восени і він одразу став популярний серед старшокласників. Спочатку булилише учні житомирських шкіл, але зараз також приєднуються школи з району, Бердичева, Черняхова. Ми маємо групу в соцмережі, куди постійно додаються нові учасники: відвідувачі факультативу запрошують своїх друзів. Заняття проходять у четвер, старт о 15.00, а тривалість – година-півтори. Факультатив орієнтований на учнів 10-11 класів, але питають, чи можуть прийти й молодші.

Під час зустрічі ставимо учасників у проблемні та ігрові ситуації, використовуємо тренінгові технології, робимо спільно психологічний аналіз, є групова робота та індивідуальний підхід. Якщо психолог бачить, що з кимось з учнів потрібно пропрацювати певну проблему, то вони займаються цим додатково. Теми оприлюднюємо завчасно. Більше того, старшокласники голосують за ту, яка їх цікавить чи подобається більше всього, пропонують власні. Приміром, цього тижня звучатиме надзвичайно актуальна тема – «Близькість та кохання: психологічний аспект». Також учні самі просили поговорити про кризові ситуації. Перед Новим роком у нас був аншлаг.

Тема «Мріємо та діємо» зібрала так багато охочих, що місця у хабі не вистачало, тож зайняли актову залу та коридор біля нього. Традиційно було обговорення, вправи, майстер-класи, робили колажі – фантазували про майбутнє, наступний рік. Після цього був факультатив про цілепокладання, коли ці мрії та плани вчилися реалізовувати».

За словами Журавльової, навесні планують провести психологічний квест у Ботанічному саду, турнір юних психологів, а ще одну із зустрічей факультативу «Психологія успіху» присвятити темі підготовки і проходження учнями тестування під час ЗНО.

Відомо, що факультатив для старшокласників діятиме до червня, з можливою паузою на період ЗНО, а далі відновить роботу після літніх канікул вже восени. Нині у хабі працюють над тим, щоб транслювати зустрічі в онлайн-режимі, аби до них долучалися школярі з інших населених пунктів Житомирщини, які не мають можливість постійно приїздити в Поліський національний університет.

«Факультатив – це наша волонтерська діяльність, поза межами функціональних обов’язків. Звичайно, це потребує багато часу для пошуку і підготовки матеріалів, проведення зустрічей, але скажу щиро, що нам і самим це так сподобалося, ми захопилися і нам цікаво», – додає керівник психологічного хабу «Safe Space».

текст Юлія Демусь

Фото психологічний хаб «Safe Space»

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі старшокласники опановують «Психологію успіху» на безкоштовному факультативі (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*