Житомирянка виготовляє для ЗСУ багаторазові хімічні грілки: що для цього потрібно і як користуватися (ФОТО)

Житомирянка виготовляє для ЗСУ багаторазові хімічні грілки: що для цього потрібно і як користуватися

Житомирянка Галина 25 років працює зубним лікарем. У перші дні повномасштабного вторгнення її чоловік став на захист країни, а вона долучилася до волонтерського руху. Спочатку, пригадує, були маскувальні сітки, згодом виготовляла окопні свічки, аж поки не виявила, що має алергію на парафін, а далі почала допомагати матеріалами майстриням, які в’яжуть теплі речі для ЗСУ  – усе необхідне купує та передає донині. Звичайно, намагалася донатом підтримувати актуальні збори, що оголошували на потреби військових інші волонтери.

Врешті, наважилася проводити благодійні лотереї та розіграші, завдяки яким усі охочі могли виграти різноманітні речі ручної роботи, а  пані Галині таким чином вдавалося збирати більші суми і, відповідно, передавати їх на придбання необхідного для захисників на фронт.

Віднедавна вона займається виготовленням хімічних грілок. Річ – корисна і дуже потрібна, особливо в холодну пору. Така грілка здатна забезпечити воїна теплом протягом двох годин. Собівартість однієї, з урахуванням витрат на матеріали, 25 гривень. Основна перевага хімічних грілок у тому, що вони багаторазові, легкі (вага 100 г) і не займають багато місця (об’єм 200-250 мл).

«На лотереї і розіграші мене надихнула волонтерка Людмила Зайцева, у якої це досить класно й результативно виходило. Вирішила спробувати й собі і у мене все вийшло. Це дало змогу акумулювати більші суми, ніж, приміром, я могла переказати із власних коштів, – пояснює 47-річна волонтерка з Житомира. –   Одного разу мені на очі потрапило відео Вероніки Білоус, яка, власне, й робить багаторазові грілки. Ідея мене зацікавила, тож детально вивчила усю інформацію щодо технології виробництва і подальшого застосування,  замовила “Натрій оцтовокислий 3-водний” (5 кг, підприємство «Новохім»), дой-паки (компанія «Пакадо», «AliExpress»). Зварила, розлила і звісно перевірила: все працює. Для роботи потрібні ці складові, посуд для нагрівання з  нержавіючої сталі, черпак, лійка, трішки води і, безумовно,  – бажання зігріти наших захисників. Необхідно дотримуватися певних правил безпеки, оскільки вміст досить гарячий, а також працювати у рукавичках, бо це все ж таки хімічна речовина. Завчасно подбайте про те, щоб була можливість провітрити приміщення.  Після розливу в дой-паки (заповнити на 2/3),  потрібно видавити повітря і закрутити кришечкою.

Потім грілочки проварюємо 10 хв,  повністю зануривши у воду. Витягуємо і кладемо охолонути: грілочка готова до використання. Щоб зігрітися, потрібно відкрутити кришечку, видавити повітря, доторкнутись пальцем, закрити кришечку. Грілка нагрівається до 50 градусів і  ефективна близько двох годин.  Зауважу, що не варто прикладати одразу до оголених частин тіла, бо можна отримати опік. Коли грілка схолоне, її можна повторно активувати, проваривши 10 хвилин, щоб вміст знову став рідким. Читала, що можна робити до 60 таких циклів, але, на мою думку, це перебільшення. Цілком реально  – разів 10-15».

Хімічні грілки, додає Галина, військові можуть використовувати на позиціях – класти у кишені, в середину під бушлат, тримати в руках, або брати з собою   у спальний мішок, прикладати до ніг, скинувши берці. Втім, не завжди є можливість проварити їх повторно, хоча це можна зробити згодом, коли будуть відповідні для цього умови.

«Навіть якщо така грілка хоча б раз зігріла наших котиків, це вже добре. Кожен із нас має зараз щось робити задля ЗСУ і нашої майбутньої перемоги, – говорить житомирянка. – При потребі готова поділитися своїм досвідом, підказати все, що потрібно тим, кого подібна справа зацікавить і хто виявить бажання також виготовляти хімічні грілки для бійців».  

Юлія Демусь

Берегами Кам’янки у Житомирі: засніжені схили, каскадні сходи й дикі качки (ФОТО)

Для захисників та захисниць: житомирянка Олена Дубовик разом з 77-річною мамою в’яжуть шкарпетки і коврики (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирянка виготовляє для ЗСУ багаторазові хімічні грілки: що для цього потрібно і як користуватися (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*