Житомирський краєзнавчий музей зібрав колекцію марок, присвячених війні (ВІДЕО)

Війна поставила на паузу життя всієї України. Попри це, музеї країни намагаються працювати та поповнювати свої колекції актуальними експозиціями, зокрема, пов’язаними з російсько-українською війною. 

Не став виключенням і Житомирський обласний краєзнавчий музей. Там, з початку повномасштабного вторгнення 24 лютого, зібрали не лише колекцію марок, присвячених подіям останніх півроку, зброю та речі рашистів, а і частково облаштували внутрішній дворик музею, висадивши дерева та кущі. 

Про це Times.ZT розповів директор Краєзнавчого музею Роман Насонов. 

За його словами, придбати першу марку від Укрпошти про «руський корабль» музею не вдалося:

«Після того, як було випущено першу марку, присвячену рускому воєнному короблю, Краєзнавчий музей дуже хотів мати таку в колекції. Ми намагалися домовитися з Укрпоштою, і стояли в довжелезній черзі, нам так і не вдалося самотужки її отримати. Це все настільки затягнулося, що поки ми відстоювали чергу, вже випустили другу марку “руский воєнний корабль… всьо…”».

У відчаї директор музею написав пост на своїй сторінці у Фейсбук з проханням передати в колекцію Краєзнавчого марку про корабель. 

«Тоді я написав пост у Фейсбуці, мовляв, у кого є можливість, подаруйте марку Краєзнавчому. І на мій подив, наступного дня відписалися люди, що готові передати марки музею. Зокрема, першу марку “рускій воєнний корабль… іді…” подарувала волонтерка Ніна Шепетуха, а другу марку та погашений конверт нам подарувала ГО Колекціонерів та краєзнавців Житомирщини. Отак за день ми отримали те, про що ми мріяли. Ми щиро вдячні за цей внесок в наш музей», – зазначив Насонов. 

Наступні марки – «Мрія», «Доброго вечора, ми з України» та «Патрон» придбали за спільний кошт співробітників музею:

«Згодом, колектив Краєзнавчого музею самоорганізувався та зібрав кошти на придбання третьої, четвертої і останньої марки – з Патроном. Також купили різноманітний мерч, і таким чином у нас сформувалася ціла колекція марок та різної атрибутики. Ми чекаємо спецпогашення марки, присвяченої 85-річчю Житомирської області, сподіваємося, що вона також потрапить в колекцію музею», – додав директор Краєзнавчого.       

Щодо окремої експозиції з марками, за словами Романа Насонова, зараз ця тема дуже чутлива:

«Як показує досвід, поки що люди не готові бачити щось пов’язане з війною. Ми збираємо залишки зброї та особистих речей орків, а реакція людей: “Нащо ви це збираєте? Кому вони потрібні? Вони стільки нам горя принесли”. Люди не розуміють, що через 20-30 років це буде наочний посібник, щоб не допустити того, що відбувається зараз».

Крім того, під час війни працівники Краєзнавчого музею почали облаштування внутрішнього дворику закладу. І знову ж таки – у цьому допомогли житомиряни. 

«Те, що житомиряни та мешканці Житомирщини – унікальні люди, які відгукуються на будь-яке прохання – у цьому ми переконалися самі. Навесні ми організовували внутрішній дворик музею і попросили небайдужих подарувати нам вічнозелені рослини. Ми зібрали майже 100 видів різного роду рослин. Частково провели роботи по облаштуванню садочка, але там ще багато роботи. І вже навесні продовжимо те, що ми запланували. Ми хочемо ще встановити там скульптури, щоб відвідувачі могли відпочивати, так би мовити, за лаштунками Краєзнавчого музею», – додав він.

Нагадаємо, Краєзнавчий музей за грантові кошти придбав фототехніку.

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирський краєзнавчий музей зібрав колекцію марок, присвячених війні (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*