Останній місяць року є досить складним періодом. Незакінчені справи, які потрібно вирішити до Нового року, вибір подарунків, ялинки та інша святкова лихоманка часто супроводжуються стресом. І якщо такій психологічній напрузі ще можна опиратися, то від морозу та холоду не відмахнешся.
Пережити нульову температуру дійсно може бути складно, утім правильний одяг та повноцінне харчування творять дива. На питання “як дожити до весни?” колишня очільниця МОЗ Уляна Супрун поділилася кількома порадами на своїй сторінці Фейсбук:
Почати варто з того, щоб поміркувати, чи немає фізіологічного підґрунтя для «мерзлявості»? Якщо є, то, по-перше, зверніться до лікаря, а по-друге, не ходіть без шапки в −10, дбайте про комфортне утеплення і запобігайте перегріву.
Потрібно адекватно одягатися взимку. Це може бути багатошаровий вітро- і водостійкий одяг з капюшоном, взуття, яке не ковзає і не промокає, шапка, шарф та рукавиці. Багатошаровість: термобілизна під одяг, легкий тонкий пуховик чи жилетка під пальто, нетісні штани, тонкий светр на гольф, синтетична шкарпетка, вовняна шкарпетка і черевики (можна не зимові) — створять прошарки повітря, які і зігрівають.
Уляна Супрун стверджує, що тривале переохолодження сповільнює метаболізм, викликає тахікардію та уповільнює серцеві скорочення до 30 хв. Люди в стані сильного переохолодження чи зниження температури можуть навіть відчувати спеку і роздягатися. Аби цього не сталося, колишня очільниця МОЗ пропонує запастися термоковдрою та вживати правильні напої, які можуть зігріти:
Хороша річ — термоковдра з фольги. Такі часто роздають перед та після марафонів, і їх можна придбати. Це компактна річ, яка буде запобігати конвекції тепла за потреби.
Алкоголь не зігріває. Він лише створює ілюзію тепла, бо розширює судини, а насправді сприяє втратам тепла. Імбир «зігріває», передусім, бо діє на теплорецептори в ротовій порожнині і нам здається, що він пече. Але є в цьому і безпосередня дія — гарячий імбирний напій підвищував температуру долонь в жінок із гіпотермією протягом 20 хвилин, на відміну від плацебо, що зігрівало руки лише 10 хвилин. Тобто пити імбирний чай на холоді — варто.
Захищати шкіру обличчя, губ, долонь варто не лише жінкам, а й чоловікам також:
Шкіру треба захищати від обмороження, розтріскування та ультрафіолету. Долоні та губи теж — це стосується і чоловіків, і жінок. Взимку потрібен денний крем, що зволожує шкіру і закриває пори, щоб волога не втрачалася. Такі креми досить масні, схожі на дитячі (чи ними і є). Ввечері, чи в приміщенні, рештки крему потрібно видалити — вмитися із м’яким засобом чи скрабом,і нанести легкий зволожувальний крем. У приміщенні стежте за тим, щоб повітря не було спекотне (ви сидите біля електрообігрівача) і сухе. Допоможе зволожувач чи принаймні розвішені мокрі рушники і вологе прибирання.
Дотримуйтеся повноцінного раціону. Голодування, марафони схуднення, напади сироїдіння посеред української зими стануть на заваді повноцінній терморегуляції.
Вмійте зчитувати сигнали тіла. Якщо ви давно на вулиці, і вас беруть дрижаки чи не відчуваєте носа, пальців і губ — не треба йти за черговим чаєм. Треба зайти в приміщення і погрітися.
Будьте першим, хто прокоментував "Як пережити зиму? Поради від Уляни Супрун"