1X FAN models
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
1xfan manager
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange

“Політична розправа” над Козаком чи сувернітет України – з чого “зліплений” нардеп

 

Санкції проти Тараса Козака та обмеження мовлення десятка проросійських каналів – найобговорюваніша тема серед українців та навіть в світі за останні дні.

Нагадуємо, що 2 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав Указ, в якому йдеться про санкції стосовно Тараса Козака, а також телекомпаній та каналів, які поширюють пропаганду від країни-агресора.

Хто ж такий Тарас Козак 

Народний депутат України IX-го скликання Тарас Козак у Верховній Раді представляє політичну партію “Опозиційна платформа – За життя”. 

Всі санкції проти нього через те, що власник трьох із 10 заблокованих телеканалів, зокрема “NewsOne”, «112 Україна» та “ZIK” сприяє РФ веденню проти України гібридної війни, в тому числі й за допомогою ЗМІ, які фінансуються з Росії.  

 

 

 
Посередині – нардеп Тарас Козак, ліворуч – кум Володимира Путіна та нардеп чотирьох скликань ВРУ Віктор Медведчук

Козак партнер Медведчука?

У парламенті Тарас Козак є однопартійцем Віктора Медведчука (колишнього голови адміністрації Кучми та кума Путіна).

Нагадуємо, що заблоковані телеканали не планують зупиняти ефіри в YouTube, попри те, що їхнє мовлення обмежено терміном на 5 років. 

Тарас Козак володіє компаніями, під якими працюють канали “112 Україна”, “ZIK” та “NewsOne”.

Як почалися зв’язки з Медведчуком

Нардеп родом з Львівщини, де навчався, працював у радгоспі, а далі стартував у політиці. 

Економіст та правознавець за освітою, Козак працював спочатку в Державній податковій інспекції у Львівській області, далі – у Державній податковій адміністрації, а потім обійняв посаду першого заступника голови ДПА, де керівником на той час був Сергій Медведчук – рідний брат Віктора Медведчука.

Крім того Тарас Козак також був членом фракції “Соціальна справедливість”, де той самий брат Медведчука був голово.

Починаючи з 2003 року нардеп від “ОПЗЖ” працював керівником  Західної регіональної митниці, а потім одночасно ще обійняв посаду заступника голови Державної митниці до Помаранчевої революції у 2005 році.

Проте у 2007 році, коли посаду прем’єр-міністра ще раз посів Віктор Янукович, Козак знову продовжив працювати як заступник голови митниці. У соцмережах пишуть, що посаду заступника Козак вдруге обійняв у 2005 році, тобто виходить, що заднім числом на 2 роки раніше. Заступником нардеп пропрацював до 2010 року, включаючи той період, коли Юлія Тимошенко була Прем’єр-міністром.

“Опоблок” на “ОПЗЖ”

Уже в листопаді 2014 року “наш герой” пройшов в парламент від політичної сили «Опозиційного блоку» (раніше «Партія регіонів»). А вже у 2019 році балотувався й пройшов разом з командою “ОПЗЖ” (раніше ПП “Український вибір” Медведчука + ПП “За життя” Рабіновича).

Напередодні обрання на другий термін у ВРУ в кінці 2018-го та у 2019 році Тарас Козак неочікувано скупив масштабні компанії, на які і зареєстровані канали “NewsOne”, “112 Україна” та “ZIK”. Після цього його прізвище почало лунати через протести працівників, журналістські розслідування та інші справи.

Сам Козак назвав дії української влади “політичною розправою”, а рішення щодо санкцій – “порушенням всіх норм і правил”, а на рішення РНБО відреагував наступним чином: “Я вважаю такі дії РНБО політичною розправою з боку президента Зеленського. Президент просто розлючений через обвал рейтингу його політичної сили”.

Будьте першим, хто прокоментував "“Політична розправа” над Козаком чи сувернітет України – з чого “зліплений” нардеп"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*