1X FAN models
Stay with Ukraine
1xfan manager
coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine

Красиві і небезпечні: рослини, які ви точно бачили у Житомирі, але нічого про них не знали (ФОТО)

Красиві і небезпечні: рослини, які ви точно бачили у Житомирі, але нічого про них не знали

Восени природа поступово втрачає свої барви, звичні навесні та влітку. Квітів стає менше, листя на деревах жовкне та обпадає. Втім,  можна зустріти кілька рослин, які навпаки саме в осінню пору вбираються у свої найкращі шати і неабияк привертають увагу.

У цій публікації ми розкажемо про кілька з них. Їх ви точно бачили у різних районах Житомира – біля будинків, у скверах, серед декоративних насаджень чи  навіть на закинутій території. Плоди цих культур мають цікаву форму і яскраві кольори, незвичну текстуру. Кожен хоча б раз задумувався  над тим, чи можна їх вживати у їжу.

Лаконос або багрина – рід багаторічних трав’янистих рослин, досягає у висоту до 3 метрів,  має  25 видів.  Зростає в тропічних і субтропічних областях, переважно в Америці, але також у Африці й Азії, інтродукований  до Європи й Австралії.

В Україні  лаконос більш відомий як домашня рослина і вирощується з декоративною метою (через привабливі ягоди, широке листя): росте у квітниках, уздовж доріг, прибереговій зоні.

У мережі можна зустріти інформацію, що молоді пагони можна готувати й вживати в їжу – за смаком схожі на спаржу, молоде листя у відвареному вигляді подібне до шпинату, ягоди підходять у якості фарбувального елементу, проте загалом всі частини рослини, включаючи коріння, –  отруйні, а з віком отруйність лише зростає.  

Сильно отруйним є лаконос американський.  Він схожий із  лаконосом кістянкововим, але, якщо у першого кисті поникають і ягода одинарна, то  в другого   –  кисті стоячі і ягода схожа на ожину.  

Бруслина (бересклет) європейська – отруйна багаторічна рослина родини бруслинових. Деревинна, технічна, лікарська, лісомеліоративна та декоративна культура. Зазвичай  являє собою кущ заввишки 1,5-2 м, рідше — невеличке дерево заввишки 5-10 м зі стовбуром завширшки до 20 см.

Відомо близько 20 культурних форм, які менш морозостійкі порівняно з дикими особинами. З них найбільш відомі пурпурова, плакуча, проміжна, сріблясто-плямиста, аукуболиста (з жовтими плямами на листі) та карликова форми.

Усі частини рослини отруйні. Цвітіння відбувається у квітні-червні, плодоносить рясно, у серпні-жовтні. Ареал бруслини європейської охоплює всю Європу,  в Україні найчастіше трапляється у лісовій та лісостеповій зонах, рідше — у степових районах та Криму.  Деревина бруслини європейської легка, але міцна і добре полірується, тому її використовують у різьбленні.

В минулому з цього матеріалу виготовляли веретена, спиці, клавіші. Пігменти помаранчевих оболонок насіння придатні для фарбування. Оскільки бруслина європейська містить отруйні речовини, вживання її насіння може призвести до порушення діяльності нирок, серця, травного тракту.  

Сніжноягідник (білоягідник, коралина)  — рід кущів з родини жимолостевих. В Україні майже на всій території у парках культивують сніжноягідник білий – красивий і високопродуктивний медоносний чагарник, що використовується в придорожніх і декоративних насадженнях.

Утворює багато пагонів, на яких вже в рік посадки, з другої половини червня до осені, з’являються невеликі ледве рожеві квітки. Кущі сніжно ягідника ошатні і восени, коли на гілках дозрівають плоди – білі м’які кульки.  Куштувати їх в жодному разі не варто, адже вони  – отруйні. Ознаками отруєння є нудота, запаморочення та непритомність.

Юлія Демусь

«Не така страшна соя, як її малюють»: про вирощування, використання і  виготовлення продукції із сої (ФОТО)

Гриби-велетні: осінні дощовики на Житомирщині (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Красиві і небезпечні: рослини, які ви точно бачили у Житомирі, але нічого про них не знали (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*