Лаванда, вальс, ліки і обійми для військових у госпіталі: випуск Наукового ліцею ЖДУ ім. І. Франка у Житомирі (ФОТО-ВІДЕО)

Випускники Наукового ліцею при Житомирському державному університеті імені Івана Франка розділили своє свято із захисниками України. Зокрема, після святкової лінійки з нагоди останнього дзвоника разом з батьками і викладачами завітали у військовий госпіталь – передали ліки, почастували домашніми пиріжками і тортом, звернулися зі словами підтримки до військових, щиро поспілкувалися, затанцювали для них і прочитали поезії, обійняли і зарядили на перемогу. У свою чергу воїни лишили побажання успіхів та всіх гараздів на стрічках ліцеїстів, розписалися на них.

Під час випускного, який пройшов за два тижні після цього, відбувся наступний збір коштів, завдяки чому знову закупили медичні препарати для потреб бійців, що проходять лікування у госпіталі після отриманих на фронті травм і поранень.

Житомирянин Артем Цівко (режисер документальних фільмів «Тривога», “Вогонь самопосвяти”, “Незламний. Шлях до мрії”) відзняв для ліцеїстів зворушливе відео-подяку, зафіксувавши щасливі емоції випускників, які катаються на атракціонах, танцюють вальс у променях вечірнього сонця на житомирській набережній, смакують життя, але все перериває повітряна тривога. Перериває, але не зупиняє. Юні українці продовжують жити, мріяти і діяти. І щиро дякують тим, завдяки кому це все є можливим – ЗСУ!

Adam – автор композиції “Повільно”, яка стала музичним супроводом до ролику і танцю випускників, 27 червня розмістив його на своїй сторінці у соціальній мережі Інстаграм.

Крім цього, інше аматорське відео, де випускники танцюють вальс перед одним із відділень у Житомирському госпіталі, “завірусилося” у Фейсбуці і з 10 червня зібрало 380 тисяч переглядів. На ньому видно, що танець ліцеїстів розчулив військових.

“В історії наших дітей – це єдиний випуск, а в історії університету та Наукового ліцею – перший: всього 71 випускник. Два роки тому вони прийшли сюди навчатися і обрали один із трьох профілів – хіміко-біологічний, історико-правововий чи філологічний. На жаль, спершу через карантинні обмеження, а згодом через початок повномасштабної війни, ліцеїсти фактично не мали змоги побути разом, вони розкидані по всьому світі. Останній дзвоник та випускний вечір – це чи не єдина можливість зібратися усім разом, тому ми хотіли, аби ця мить була дійсно пам’ятною, – говорить мама одного із випускників Ірина Степаненко, яка ініціювала акцію по збору коштів на ліки у військовий госпіталь. – Ми безмежно вдячні нашим захисникам за щастя бути вдома і можливість закінчити навчання нашим дітям. Викладачам щиро дякуємо, що міцно тримали освітній фронт: за заняття в укриттях, із коридорів, у режимі онлайн і офлайн».

Благодійну акцію у ліцеї назвали «Сотня для ЗСУ. Хай розквітне Україна». Під час першого етапу перед останнім дзвоником зібрали більше 8 тисяч і ще понад 11 тисяч безпосередньо у залі під час випускного. Втім, наголошує Ірина, сума для них – це не головне.

“Наша акція – не про гроші. На жаль, нам не під силу зібрати суму, яка здатна зупинити війну та зцілити скалічені тіла й душі наших захисників і захисниць. Ця ініціатива про вдячність, велику любов і повагу до тих, хто собою прикриває наших дітей, – говорить вона. – Важливо було донести цю енергію до обпалених війною військових, показати дітям приклад об’єднання заради спільної цілі, навчити їх співчувати і дієво підтримувати тих, хто пожертвував собою заради нашого мирного майбутнього. Після відвідування поранених у палатах багато дівчат не могли стримати сліз, хлопці просто мовчали, але усі сказали, що повинні були бути тут… Усі ми вийшли звідти трохи іншими».

Воїни розписалися на стрічках ліцеїстів, тож тепер вони, за словами випускників, – безцінні, бо з автографами справжніх героїв сучасності, якими захоплюється увесь світ.

Перший випускний Наукового ліцею мав власний символ – букети лаванди із жовто-блакитними стрічками. Попередньо підготували тематичні композиції, якими оформили святкову сцену та ще 200 букетиків роздали гостям. Випускники, батьки і вчителі також прикрасили свій одяг лавандовими бутоньєрками.

Пані Ірина розповідає, що символічну квітку обирали довго, врешті зупинили свій вибір на лаванді. Втім, флористи не давали жодних прогнозів, чи встигне вона розквітнути до 23 червня. У пошуках обдзвонили усі магазини, господарства і садиби поблизу, де її вирощують. Буквально за день надати квіти у потрібній кількості та ще й безкоштовно погодилися власники розсадника «Корнеліс» у селі Двірець.

“Враховуючи умови – ковід і війну – діти зовсім мало навчалися разом. На свято шукали символ, який об’єднає усіх. Одразу душа вхопилася за ідею бутоньєрок із живих квітів. Але яких? Після довгих пошуків зупинилися на лаванді — ніжній квіточці із мільйоном корисних властивостей, яку Авіценна називав мітлою для мозку і батогом для серця, бо вона заспокоює і надихає водночас. Це саме те, що було потрібно. А жовто-блакитна стрічка – це символ спільної мрії – перемоги, – продовжує Степаненко. – Але де ж взяти лаванду в такій кількості. Написали , мабуть, усім, хто вирощує лаванду в радіусі ста кілометрів. Буквально за день вдалося знайти квіти неподалік від міста — у розсаднику «Корнеліс». Коли власники почули про благодійну ініціативу і квітковий флешмоб, то виявили бажання долучитися і подарували лаванду для патріотичних бутоньєрок. Я вважаю це маленьким лавандовим дивом і прикладом того, що усе, що ми робимо – робимо собі, бо воно повертається. На щастя, все вдалося! Ніжні букетики із жовто-блакитними стрічками об’єднали серця, залишили ніжний слід перших випускників Наукового ліцею при ЖДУ ім.І.Франка”.

Організатори закупили лаванду для букетів усім викладачам, додали зелених колосків, які стали уособленням ліцеїстів: вони вже мають прекрасну форму, налиті знаннями і цінностями, лишилося дозріти – реалізуватися професійно, стати особистістю.

Лавандові букети разом із ліками, а ще відео-звернення випускників, адресоване військовим, було передано у Житомирський військовий госпіталь 27 червня.

Папуги, черепахи, банан, кавове дерево, різноманіття риб і живий куточок: що подивитися в еколого-натуралістичному центрі в Житомирі (ФОТО)

“Енергія для ЗСУ”: як у Житомирі підприємство “ЗЕТЕІКС” налагодило виробництво портативних електростанцій для ЗСУ (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Лаванда, вальс, ліки і обійми для військових у госпіталі: випуск Наукового ліцею ЖДУ ім. І. Франка у Житомирі (ФОТО-ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*