На Житомирщині правоохоронці викрили організовану злочинну групу аграріїв, які поклали у власні кишені дотації на 6,6 млн грн

На Житомирщині правоохоронці викрили організовану злочинну групу аграріїв, які поклали у власні кишені дотації на 6,6 млн грн

Історія великої афери почалася ще у 2020 році. Тоді між двома агропідприємствами було укладено рамковий договір про партнерство та співробітництво. Згідно з ним підприємство з Чернівців мало передати агротовариству з Житомирщини понад 20 тисяч сортових щеплених саджанців грецького горіха, а інше – надати землю для їх засадження.

Знаючи про можливість отримання відшкодування вартості закуплених рослин за однією з бюджетних програм, аграрій, 41-річний житель м. Баранівки, продумав схему заволодіння державних коштів. До цього він залучив двох спільників, своїх знайомих: 23-річного земляка та 74-річного жителя м. Чернівців.

Відтак директори агрофірм укладають фіктивну документацію щодо постачання саджанців горіху, який фактично вже висаджено на 197 га землі на Звягельщині, а також забезпечують перерахування коштів на її виконання, які одразу після зарахування було повернуто на рахунок іншого підконтрольного злочинній групі суб’єкта господарювання.

Для отримання фінансової підтримки розвитку садівництва підприємці подають фіктивні документи до компетентного органу.

При цьому відповідно до документації, висадженням саджанців, мав займатися 23-річний підприємець. Правоохоронці встановили, що чоловік за свої послуги оплату отримав, однак, за свідченнями свідків, фактично їх не виконував.

Також з`ясувалося, що представники агрофірм уже й раніше подавали заявку на отримання компенсації за придбання тих же саджанців, однак тоді їм відмовили. Тож звернувшись з пакетом документів до комісії вдруге – ділки отримали дотацію у розмірі 6 588 900 гривень.

Нещодавно в рамках розслідування цієї схеми, правоохоронці провели 15 санкціонованих обшуків на території Київської, Хмельницької, Житомирської та Чернівецької областей. Під час слідчих дій було вилучено автівки, мобільні телефони, документацію та чорнові записи, а також комп’ютерну техніку.

Днями всім учасникам організованої злочинної групи було оголошено про підозри у правопорушенні, передбаченому ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Також директорам агропідприємств інкримінують службове підроблення (ч. 1 ст. 366 КК України). А організатору злочинної групи повідомлено про підозру у відмиванні коштів, отриманих злочинним шляхом (ч. 1 ст. 209 КК України). Це підтверджено за результатом проведення ряду експертиз.

Досудове розслідування триває.

Нагадаємо також, що на Житомирщині директора одного з навчальних закладів підозрюють у відмиванні понад 220 тисяч гривень.

Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині правоохоронці викрили організовану злочинну групу аграріїв, які поклали у власні кишені дотації на 6,6 млн грн"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*