«Щоб пам’ять про мого героя не стерлася», – дружина  десантника Кельта запустила благодійний продаж футболок з його зображенням  (ФОТО)

«Щоб пам'ять про мого героя не стерлася», - дружина десантника Кельта запустила благодійний продаж футболок з його зображенням

Наприкінці квітня цього року в боях за Україну загинув військовослужбовець 95 бригади, легендарний десантник з позивним «Кельт» – 25-річний Андрій Лінійчук. Родом хлопець із села Кириївка на Любарщині, де проживають його рідні. Вищу освіту здобув на факультеті лісового господарства та екології Поліського національного університету. Саме там 1 вересня відкрили меморіальну дошку  загиблому воїну.  Похований на Смолянському військовому кладовищі в Житомирі. 

Дружина військового  – Анастасія Лінійчук,  влітку 2023-го запустила мерч у пам’ять про свого чоловіка – футболки із його зображенням. Придбати такі можуть усі охочі, а частину виручених коштів дівчина  віддає на потреби ЗСУ. Зокрема, наразі вже передано  близько 10 тисяч гривень волонтерській майстерні «Свій за свого», де з 2014 року плетуть маскувальні сітки, кікімори, кавери для бійців на передові, закривають інші запити, що надходять з фронту.

Вартість виробу  – 710 гривень. У Житомирі придбану футболку можна забрати особисто, передбачена доставка поштою в будь-який регіон країни. Доступні чоловічі, жіночі та навіть дитячі розміри. Колір – чорний, за бажанням – світло-сірий.

В основі принту – світлина Андрія Лінійчука, найрезультативнішого зенітника ЗСУ, повного кавалера ордену «За мужність». На службі у ЗСУ він перебував з 2020 року, а з початку повномасштабного вторгнення російських військ  пройшов навчання за кордоном з керування переносним зенітно-ракетним комплексом)  і першим здійснив  хто здійснив бойове застосування ПЗРК «Martlet» — модифікації «Starstreak».

 На рахунку  десантника 16 знищених БПЛА «Орлан», 1 «Zala» та гелікоптер Ка-52. Його ім’я  вже вписано у військову історію України й Великобританії.  Крім цього, на офіційному веб-сайті Президента України триває збір підписів під  петицією на про присвоєння захиснику почесного звання Героя України «посмертно».  

«Мерч з’явився 3 серпня. До того  придбала одну футболку і зробила фото, щоб було зрозуміло, як все виглядатиме. У першій партії (по 10 штук кожна) футболки мали оversize, тобто  підходили і чоловікам, і жінкам, але при замовленні наступної партії виявилося, що тканина на оversize закінчилася, тому довелося змінити фасон виробу і таким чином вийшло більше варіантів із розмірною сіткою.  

Зараз окремо є  жіночий і чоловічий фасон: можна замовити чітко по розміру, а можна і більше,  щоб зберігся  концепт.  Є й  дитячі футболки, на дітках особливо круто виглядає. Футболка ідеальна в тому варіанті, шо я придумала – чорному, та можна обрати й світло-сірий, якщо є така необхідність. Це все вже робочі моменти, бо для мене найголовніше, щоб  пам’ять про мого героя не стерлася, була збережена, щоб кожен знав і пам’ятав про Кельта і його подвиг, – говорить Анастасія Лінійчук.

 – Спереду  на футболці фото Кельта – мого чоловіка з своїм улюбленим пусковим комплексом, а також  підпис  «Celᛏᚨ2023ᛦᛇ». Кельт одразу з руною Тейваз – руна воїна, бога війни, улюблена руна Андрія. Руна Ансуз –  руна Одіна (верховний бог в язичництві, що відкрив магію рун, пожертвувавши собою). Наступна  – перевернута Альгіз (означає смерть), остання – Айваз (переродження). Позаду зображений також Кельтський хрест    –  символ у  язичництві (має багато значень, одне з них пов’язане з давнім войовничим народом – кельтами). Якщо скласти все разом, то для мене це має певне значення: Кельт –  справжній воїн, який загинув, віддавши найцінніше, але він має переродитися у вчинках своїх рідних і близьких. Навіть звідти Андрій допомагає  вбивати ворогів далі,  оскільки 30  % від реалізації кожної партії  футболок я незмінно передаю на потреби армійців на фронті. Решта йде на витратні матеріали, пошиття. Мерч – це пам’ять і шана Андрію та допомога воїнам водночас. Ці аспекти – це мій сенс в житті. Приємно, коли замовляють знайомі, що лиш чули про Андрія і його результати, але особисто з ним знайомі не були. У такі моменти приходить усвідомлення:  у людей є розуміння і ще не всім байдуже на воїнів,  які віддають свої життя, роблять надможливе задля перемоги. Маю надію, що за кордоном також приєднаються до ініціативи».

 Юлія Демусь

Любов на все життя: дружина загиблого Героя Олександра Рудніцького про його військовий шлях, захоплення фотографією та мотициклами (ФОТО)

 «Стань донором – отримай каву і цукерку»: ініціатива обласного центру крові та мережі  «Sharikava» у Житомирі (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "«Щоб пам’ять про мого героя не стерлася», – дружина  десантника Кельта запустила благодійний продаж футболок з його зображенням  (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*