Як над Житомирською міською радою вперше замайорів жовто-блакитний стяг (ФОТО)

Як над Житомирською міською радою вперше замайорів жовто-блакитний стяг

Сьогодні для нас бачити на вулицях міста Прапор України, або купувати чохол на телефон із жовто-блакитним стягом – звична річ. Втім, на початку становлення незалежної України національна символіка була заборонена. Ба більше, жовто-блакитний прапор для комуністів був справжнім тригером, через що будь-які спроби підняти український стяг – придушувалися.

Аж до 14 березня 1990 року, коли у Стрию підняли національний прапор над будівлею міської ради. Це був перший прецедент публічного підняття українського національного прапора над офіційною радянською установою. 

Далі прапор замайорів на Львівській ратуші. Згодом жовто-блакитний прапор з’явився і на будівлях Івано-Франківської міської та обласної рад. 

А вже 24 травня 1990 року питання про підняття Прапора України над міською радою пролунало і в Житомирі. Про те, як це було, згадує перший міський голова Житомира Віталій Мельничук:

«Галичина, Львівська міська рада приймають рішення про національну символіку. Але ясно, що в Галичині це було простіше, там люди, там все цьому сприяло, а на Житомирщині було важче. Взагалі вперше прапор у Житомирі було піднято на так званих пагорбах за Тетеревом, а офіційно 24 травня 1990 року Житомирська міська рада прийняла рішення про використання національної символіки на території міста. В цьому рішенні було “Дозволити всім громадянам, організаціям, установам міста використовувати національну символіку”. Також було дозволено використовувати тризуб і виконувати національний гімн. Це, звісно, був шок. Ніхто не міг повірити, що Житомир прийняв таке рішення. Далі також прийняли рішення про герб Житомира». 

І вже 13 червня 1990 року Житомир став першим за межами Галичини містом, де теж офіційно вивісили прапор України. Проте, як розповідає Віталій Мельничук, підняти прапор біля Житомирської ОДА на той момент – не вдалося:

«Ще цікавий момент був, десь 20 чи 22 квітня, коли мала почати роботу Житомирська обласна рада. Троє хлопців – Корнійчук, Дубовик і Харченко підняли прапор на обласною радою. Його зразу зірвали комуністи». 

Втім, попри це, поява прапора України в центрі Житомира і дозвіл на використання національної символіки – стали великою перемогою для кожного житомирянина. І саме така підтримка українського, на рівні кожного міста, зіграла важливу роль в становленні тієї сильної, вільної та потужної країни, якою Україна є сьогодні. 

Нагадаємо, патріотичний велопробіг та жовто-блакитний стяг на підвісному мосту: у Житомирі відзначають День Прапора (ФОТО).

Будьте першим, хто прокоментував "Як над Житомирською міською радою вперше замайорів жовто-блакитний стяг (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*