Завершився ІІ національний конкурс «Ukraine Smart Awards», який покликаний виявити лідерів SMART-галузей: енергетики, інтернету-речей, автоматизації, агросектору і телемедицини в їх цифрової трансформації. Зокрема, цьогоріч конкурс проходив у три етапи (з 15 квітня 2021 року по 22 лютого 2022 року), а переможців визначали у 13 різних номінаціях.
До слова, серед переможців – три проєкти житомирських студентів із «Noosphere Engineering School» Поліського національного університету. Більше про цю інжинірингову школу можна прочитати за посиланням.
Отож, у номінації «Smart Edication» (Найкраще українське рішення у сфері освіти) перемогу здобула команда «AR School», у номінації «Smart City&Buldings» (Найкраще українське рішення для Розумного Міста і Будівлі) – проєкт «City Climate», а в номінації «Хайп року» (Розробка на технологіях, що викликали найбільший «шум» в обговореннях і реалізації – штучний інтелект, blockchain, machine Learning, криптовалюта і т.п.) – проєкт «Space Sphere».
«City Climate» – система для покращення екологічної ситуації та ефективного міського планування. Завдання проєкту – виявлення і дослідження проблемних територій в містах і ОТГ, дослідження отриманих даних, обґрунтування доцільності реорганізації території, надання рекомендацій щодо усунення екологічних аномалій. Рішення, що пропонує ця платформа:
– вибір придатного типу рослинності: на основі аналізу даних та існуючих обмежень обирається тип рослинності, що може бути використано при озелененні конкретної території
– підтримка прийняття рішень: виходячи із отриманої інформації обираються рішення планування міського середовища для конкретних територій.
«На території Житомирської області спостерігається низка типових проявів зміни клімату, які мають значний вплив на міську екологічну систему, – кажуть розробники. – Зокрема, поява острівців спеки, повені, стихійні лиха тощо. Вплив кліматичних змін на міську систему створює об’єктивну необхідність розробки інформаційної платформи, яка підтримуватиме процес міського планування у таких сферах: покращення системи озеленення, планування міського простору, екологізації міської транспортної інфраструктури, екологізація міського простору. Аналогічні проблеми характерні не лише для Житомирської ОТГ. Тому розроблене рішення може бути масштабоване на інші міста України і у перспективі інших країн. На основі обробки даних супутникових знімків, датчиків якості повітря та вимірювання окремих екологічних показників пропонується обґрунтувати найкращі рішення щодо адаптації та пом’якшення кліматичних змін у містах».
На базі інжинірингової школи команда «ARSchool» розробили мобільний додаток для вивчення хімії. Усі процеси та хімічні реакції візуалізуються завдяки технології доповненої реальності. Без обладнання, колб, реагентів, з допомогою лише смартфона школярі можуть вивчати хімічні речовини і їх взаємодію між собою. Достатньо сканувати QR-коди з карток, поєднавши певну кількість яких і можна побачити хімічну реакцію.
«Додаток «AR School» складається з двох модулів. Функціонал основного модуля передбачає використання доповненої реальності та карток-маяків для відображення хімічних реакцій, шляхом поєднання карток з зображеннями хімічних елементів, – пояснюють розробники. – У додатковому модулі передбачаються графічні й навчальні матеріали до уроків, система тестування, лабораторні та практичні завдання та їх опис. У порівнянні з конкурентами ми пропонуємо орієнтованість на ринок освітніх закладів України, відповідність національній програмі навчання, що затверджена МОН. Проєкт має особливе значення для організації освітнього процесу в дистанційній формі, коли учні не мають можливості фізичного доступу до роботи у шкільних лабораторіях».
Команда «CustomWorld» з Житомира представила на конкурсі «SpaceSphere» – сферичний дисплей, який відображає не тільки поверхні планет і тіла Сонячної системи, але й фізичні процеси на них. Також розробка візуалізує формування материків на Землі, результати екологічних катастроф, течії в океанах і перетворює вивчення природничих дисциплін на цікавий інтерактивний процес. Ознайомитися із роботою «Space Sphere» можна у планетарії в Дніпрі.
Юлія Демусь
Будьте першим, хто прокоментував "Одразу три проєкти житомирських студентів перемогли на «Ukraine Smart Awards» (ФОТО)"