coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
1xfan manager
1X FAN models
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange

Розбиті шаблями і сокирами черепи, пробиті скроні: моторошна знахідка пошуковців на Житомирщині (ВІДЕО)

Понівечені багнетами, проколоті шаблями і сокирами, з перерубаними навпіл кістками, пробитими скронями: на такі моторошні знахідки натрапили учасники експедиції Житомирської обласної організації «Пошук».

Людські рештки виявили на території вже неіснуючого села Великий Шумськ 6 років тому шукачі монет. На даний момент число знайдених тут людей складає 192 чоловіки. На глибині до 2-х метрів за дві останні експедиції знайдено спочатку 29, а на початку серпня 19 людських останків. Пошуковці вважають: це жертви червоного терору 1920-1930-х років. Як доказ знайшли в архівах доповідну записку про безчинства продзагонів на території села у ті роки.

«На території області в період 20-30-их років було 4-5 селянських повстань. І, можливо, це жертви цих повстань. Бо продзагони ходили забирали хліб, потім була колективізація, чоловіки йшли воювати, а жінки залишались з сім’ями вдома. Їх брали у заручники і потім вбивали», – розповідає Олександр Ловинюк, голова Житомирської обласної організації «Пошук».

Жителі села начебто не підтримували колективізації. Через це, мовляв, могли поплатитись життям. За залишками черепів і зубів дослідники виявили: всі загиблі – жінки, діти і чоловіки похилого віку.

«Люди, які виконували ці накази, тобто вбивали, вони не з місцевих. Великий відсоток, що це не українці були. Їм потрібен був український  хліб, щоб нагодувати революціонерів, робочих у Петербурзі і в Москві. Тому був наказ: нам дуже потрібна Україна, бо тут є хліб, люди працюють, тут є що взяти», – каже Юрій Сич, дослідник з Житомира.

Села Великий Шумськ на Житомирщині не існує з 1952-го року. Хати зрівняли з землею, замість нього та прилеглих хуторів тут діючий військовий полігон. Чимало селян в різні роки зазнали депортації, були і ті, кого відселили у сусідні населені пункти. Очевидців цих масових поховань, кажуть учасники експедиції, знайти складно.

«Отут була стара школа, на тому он горбу, дід розповідав. Скоріше там, у ній, був збірний пункт. Х там забивали і сюди виносили і тут хоронили. Нижні складені, лежать зі складеними руками. Їх не скидали, а видно заставили скласти. А верхні уже лежать як-небудь», – розповідає Олександр Ловинюк.

Пошуковці розповідають: возили знайдені людські останки в обласний криміналістичний центр. Експерти сказали, що решткам від 70-ти до 100 років. Під час розкопок при них не знайшли особистих речей та одягу.

«Взагалі немає ніяких залишків одежі, ніяких хрестиків, а на той час всі носили хрестики. Абсолютно немає нічого», – говоритьЮрій Сич, дослідник з Житомира.

Щороку на пошукові роботи дослідники отримують дозвіл у міністерстві культури. Працюють здебільшого на вихідних.

«Я так вважаю, що це обов’язок, треба людей, яких ми шукаєм, їх треба знайти ще дуже багато. Якщо є такі масові, як от тут, ми приїжджаєм на 2-3 дні. Нас якби не спонсорує ніхто, машину заправляєм, харчі за свій кошт», – каже Василь Іванченко, пошуковець з Коростеня.

Знайдені людські рештки планують поховати за християнськими звичаям у сусідньому селі Сінгури і створити меморіал пам’яті загиблим.

2 коментарів до "Розбиті шаблями і сокирами черепи, пробиті скроні: моторошна знахідка пошуковців на Житомирщині (ВІДЕО)"

  1. Так може це були поляки?
    Хто довiв, що це червонi?
    Може нiмцi, або власнi хероi?

  2. Та ні, це якраз ваші, московскі “Херої”, їх кривавий почерк.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*