coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
1xfan manager
Stay with Ukraine
1X FAN models

Поради водіям взимку

Поради водіям взимку

На календарі грудень, розпочалася зима, саме в цю пору зростає кількість аварій на дорогах. Чим це спричинено та як цього уникнути? Що стане у пригоді водієві в дорозі? Та, що забезпечить комфорт і безпеку руху в зимову пору?

  1. Особливості зимового водіння.
  2. Що необхідно мати з собою в автомобілі.
  3. Що забезпечить комфорт водія під час руху.
  4. Зимова експлуатація автомобіля.
  5. Як мити авто взимку.
  6. Як уникнути взимку заносу на дорозі.

Зима завжди була справжнім випробуванням для автомобілістів. Коливання температури, ожеледь, снігопади, через це, як наслідок, виникають  дорожньо-транспортні пригоди, що в свою чергу, не тільки призводять до різних пошкоджень автомобіля, а й становить неабияку загрозу людському життю . Але цього можна уникнути, дотримуючись певних порад. І тоді водіння взимку приноситиме лише задоволення.

1. Особливості зимового водіння

Водіння взимку

 

Щоб уникнути ДТП та убезпечити своє життя та пасажирів з пішоходами, насамперед, потрібно керувати повільно та акуратно, не забуваючи про основи безпеки дорожнього руху . Однією із найважливіших та обов’язкових вимог є заміна літньої гуми на зимову.
Вона пристосована до ожеледиці, мокрого снігу та низьких температур. Згідно з правилами дорожнього руху заміну літньої гуми на зимову рекомендується з 1 жовтня до 1 травня. Не використовуйте її понад три роки, з часом вона припиняє якісно виконувати свої функції.

Уникайте перелаштувань між смугами руху та різких рухів. Через необережність можна втратити управління.

Чистота автомобіля має також дуже важливе значення, а саме чистота світлових пристроїв та скла, адже вони забезпечують видимість.

Зимою корисно вдень вмикати фари, що також забезпечить хорошу видимість водію та сусіднім автомобілям.

Дотримуйтесь дистанції. Слід вчасно пригальмовувати, до того ж робити це плавно, без різких рухів.

Потрібно правильно здійснювати повороти взимку. Перш за все, потрібно зменшити швидкість, а наступним кроком зробити меншим кут повороту керма.

2. Що необхідно мати з собою в автомобілі?

Під час заметілі ви обов’язково повинні мати із собою щітку-скребок для очищення снігу та льоду. Знадобиться вона вам і тоді, якщо ваше авто вночі знаходиться на вулиці. Хороша щітка має бути середньої жорсткості. Для того, щоб, по-перше, змітала сніг і, по-друге, не залишала подряпин. Ціна на автомобільні щітки-скребки коливається від 55 гривень.

Поради водіям взимку - щітка-скребок

 

Важливо також, мати із собою взимку в авто дроти для акумулятора. Адже, саме через люті морози він дуже часто розряджається. При виборі дротів потрібно звернути увагу на струм, який вони видають, його величина має відповідати тій, яка вказана на акумуляторі.

Не зайвим у багажнику буде і трос. Троси з нейлону менш надійні, у порівнянні з поліпропінелу. Обираючи металічний трос потрібно дотримуватись вимог, що зазначені в правилах дорожнього руху. Його товщина має бути не менше, аніж 8 міліметрів, а довжина не менше 4 метрів.

Знадобиться також і лопата, за допомогою якої можна звільнити шлях для проїзду від снігу. Купувати можна, як пластикову, так і металеву.

 3. Що забезпечить комфорт водія під час руху

Слизька дорога - водіння взимку

 

Верхній зимовий одяг створює певний дискомфорт для автомобіліста. Обмежуючи та сповільнюючи його рухи. Через куртки та пальта ремінь безпеки нещільно прилягає до тіла і в разі необхідності не зможе виконати функцію захисту у повній мірі. Тому краще, заради ж власної безпеки, знімати верхній одяг сідаючи за кермо.

Зимове взуття, зазвичай, із товстою підошвою, що, безперечно, у відповідальний момент, може негативно вплинути на реакцію водія. Тому у салоні автомобіля можна тримати змінне взуття, яке буде легким, з тонкою підошвою, завдяки чому, не обтяжуватиме і не сповільнюватиме рухи водія.

В салоні має бути комфортна температура. Це близько 17 – 22 градусів. Оскільки спека в салоні уповільнює певні реакції організму, і надмірний холод також пригнічує їх дії.

4. Зимова експлуатація автомобіля

 У порівнянні з іншими порами року, взимку витрачається більша кількість палива. Це спричинено тим, що дуже часто доводиться прогрівати мотор на місці, а також, через тривалу їзду на низькій швидкості.

  • Варто замінити моторне мастило, що призначене для зимової пори року.
  • Іноді скло в машині замерзає зсередини, покриваючись інеєм. Причиною цього стає висока вологість в автомобілі, до якої, зазвичай, призводить сніг занесений в салон. Щоб такого не траплялося можна провітрювати авто, відкриваючи усі двері на декілька хвилин.
  • Буває так, що двірники примерзають до скла. І щоб уникнути цієї проблеми потрібно, всього лише, на ніч двірники підняти від скла.
  • Потрібно бути обачним при зскрібанні льоду зі скла. Якщо скло брудне, то частинки цього бруду можуть пошкодити його. Що зумовить появу мікротріщин, а вони в свою чергу призведуть до розсіювання світла.

5. Як мити авто взимку

Поради водіям взимку

Чистота автомобіля взимку, це особиста справа кожного водія. Саме йому вирішувати, який зовнішній вигляд матиме авто. Але слід знати, що зимове миття транспорту суттєво відрізняється від його миття в інші пори року, маючи кілька важливих моментів, яких слід дотримуватися, щоб ніяк не пошкодити його.

  1. Мити авто варто лише в закритому приміщенні, температура якого має буди плюсова.
  2. Вода не має бути, як холодною, так і гарячою. Її температура має бути близько 30 – 40 градусів.
  3. Перед миттям обов’язково потрібно прогріти салон автомобіля, для того, щоб температура води та температура в салоні були приблизно однаковою. Якщо цього не зробити, то відбуватиметься накопичення конденсату. В результаті чого, усе в салоні буде вологим.
  4. Після миття потрібно добре висушити авто, адже, якщо цього не зробити, то може відбутися примерзання певних елементів, наприклад, двірників, або ж дверей.
  5. Не потрібно забувати й про салон автомобіля він теж потребує ретельного чищення. Особливу увагу варто приділяти килимкам, часто під ними накопичується волога.

Звичайно ж, що краще за усе мити авто на автомобільних мийках, які спеціально обладнані для цього. Що забезпечить якість виконаної роботи, і не завдаватиме ніяких пошкоджень автомобілю.

6. Як уникнути взимку заносу на дорозі

  • При поворотах підтримуйте рівномірну швидкість руху.
  • Знижуйте швидкість руху, наближаючись до пішохідних переходів.
  • Гальмуйте тільки на прямих ділянках дороги.
  • Найбільш ефективніше – гальмування двигуном.
  • На місці рухайте з другої передачі, щоб уникнути пробуксовування.
  • Ніколи не натискайте на гальма у заносі.

Якщо так сталося, що на слизькій дорозі починає заносити задню частину автомобіля, або в ліву, або ж в праву сторону, то варто:

  • Перш за все кермо потрібно повільно і чітко повертати в бік заносу. Разом із цим на задньоприводному автомобілі необхідно відпусти педаль газу. А на передньоприводному, навпаки, надавити на акселератор газу.
  • Коли авто виходитиме із заносу, то варто повернути кермо в позицію для руху прямо. Це є дуже важливим моментом, адже, якщо цього не виконати вчасно, автомобіль почне заносити вже в інший бік.
  • Якщо усе було виконано правильно, то за допомогою цього маневру вдасться повернутися до початкової траєкторії руху.

Отож, нехай вас оминають проблеми на дорогах.  Але пам’ятайте, що ваша безпека, а також пасажирів та пішоходів залежить від вашої ж відповідальності. Будьте обачними!

Вікторія ДАНИЛЮК


Також читайте: Якщо Ваше авто зупинила поліція

Будьте першим, хто прокоментував "Поради водіям взимку"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*