1X FAN models
1xfan manager
coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine

На Житомирщині у шпиталі для військових медикаментів вистачить менше як на 2 місяці — атовці «штурмують» міськраду та ОДА

Близько 30 атовців та ветеранів війни разом з головами організацій області та представниками військового шпиталю зібралися у Житомирській міській раді через проблему катастрофічного недофінансування пільгових статей госпіталів для обслуговування ветеранів війни. 

«З 1 квітня вступила в силу друга фаза медичної реформи. Майже всі відомства й організації забули про учасників бойових дій і ветеранів, а особливо про пільгове харчування та медикаменти в госпіталях. Ми збирались за круглим столом і писали звернення в Кабмін та профільні міністерства. В результаті напрацювали постанову й подали її у ВРУ. Вона передбачає фінансування військових шпиталів на рівні 2019 року. Постанову прийняли, проте фінансування досі не отримали. В Черкасах взагалі практично закривають шпиталь, бо він, начебто, не є дієвим, а військові, які туди звертаються за допомогою, не можуть лікуватись, бо немає грошей на харчування та медикаменти», — сказав начальник відділу міністерства у справах ветеранів України Леонід Камчук. 

«Складається дивна ситуація, бо коли в нашій країні з’явився COVID-19, то швидко знайшлось 62 млн грн з резервного бюджету. Потім виявилось, що Україна стільки не потребує і 30 млрд грн виділили на дороги, але на життєдіяльність шпиталів грошей немає. Це дуже впливає на обороноздатність держави, бо не зрозуміло, як поведуть себе хлопці на сході, знаючи що тут ніхто не збирається їм надати допомогу, а якщо й збирається, то аби-яку», – сказав атовець.

 

«Ми 4 місяці вже займаємось волонтерством. Нас примусово-добровільно перевели на скорочений графік — по 4 години в день. А на проведення судово-медичної експертизи потрібно 2 години, тобто за 1 день це всього дві людини. Але ж обласний обслуговує місто Житомир та ще 6 районів: Брусивельський, Коростишівський, Червоноармійський, Хорошівський та Брусилівський. В нас зараз недостатньо коштів на заробітну плату працівникам, а ми ще й маємо платити за перевезення тіл», -розповів завідувач Бюро судово-медичної експертизи Житомирської облдержадміністрації Сергій Трюхан. 



Станом на 1 серпня 2020 року в Житомирській області налічується 20 073 учасники антитерористичної операції, близько 5 000 учасників війни в Афганістані та 1 500 учасників миротворчих місій. Померлих та загиблих учасників АТО/ООС — 335 осіб, у тому числі 325 з них поховано на території області. Поранено 938 військовослужбовців. 2177 осіб — інваліди війни.

 

«Як і всі заклади охорони здоров’я, відповідно до реформи, ми перейшли на відшкодування за надану медичну допомогу від НЗСУ та отримували кошти за їхніми розрахунками. Проте, в ⅔ медичних пакету не враховується вартість ліків, плюс вартість самої послуги занижена. За 9 місяців у нас 29 млн грн відшкодування й це покриває мінімальну потребу з виплати заробітної плати. В шпиталях ми вже давно провели оптимізацію й по персоналу, в тому числі. З НСЗУ ми підписали угоду на 4 пакети послуг — хірургічна, нехірургічна терапевтична допомога, реабілітаційна фізична та допомога з нейрореабілітації. Але нам не вистачає навіть на мінімальну зарплату. Потім нам дали державну субвенцію 2 млн грн і тепер цими ж грошима і потикають. Ця субвенція до кінця року закрила лише виплату зарплат до фонду. Нікого не цікавить звідки береться інтернет, чи як охороняються наркотики й договори з Нацполіцією. Нікого не цікавить, як проводяться гістологічні дослідження, які є обов’язковими в пакетах медпослуг, або програмне забезпечення для зв’язку з НСЗУ, яке також коштує сотні тисяч гривень. Звідки вони беруться нікому не цікаво. На мінімальні потреби на 9 місяців нам не вистачає 10 млн грн, проте, в облраді тільки обіцяють підтримку, а місцева влада все переводить на державу. Завдяки благодійникам ми закрили „дірку“ лише на 10% (1 млн грн), але варто врахувати, що вже серпень і потреба значно менша. В середньому на харчування та медикаменти витрати шпиталю складають 965 тис грн на 250 ліжок. Щомісяця ми обслуговуємо більше 500 людей з курсом лікування на 2 тижні. За минулий рік це було 5183 пацієнта», — сказав головний лікар госпіталя ветеранів війни в Бердичеві, заслужений лікар України Павло Журбенко. 

 

Він також додав, що найбільше його турбує те, що у військових через недофінансування погіршується стан здоров’я, а можливість його стабілізувати і підтримувати була.

«За розрахунками при навантаженні в 100 осіб через карантинні обмеження медикаментів вистачить на півтора місяця, а якщо працювати в повному об’ємі — два тижні», наголосив Журбенко.

На зустріч з ветеранами війни були також запрошені голова Житомирської РА та ОДА, проте вони так і не з’явилися на зібрання. Тому атовці вирішили одразу йти до керівників і вкотре дізнатися причину ігнорування вимог і зустрічі. В приміщенні облдержадміністрації довелось чекати ще близько 20 хвилин. Згодом у фойє спустились голова облради Володимир Ширма та начальник управління охорони здоровя Микола Суслик. За спільної згоди вирішили перенести обговорення на вівторок, аби чиновники підготувались і пояснили по кожній виділеній сумі. На претензії, чому шпиталь не фінансується ще з 1 квітня начальник управління охорони здоров’я відповів: «Ви ж у карантині, тому не повинні працювати!».

 

Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині у шпиталі для військових медикаментів вистачить менше як на 2 місяці — атовці «штурмують» міськраду та ОДА"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*