Директор комунального некомерційного підприємства «Житомирський обласний онкологічний диспансер» Ігор Сабадаш розповів та показав, які зараз виглядає лікувальний заклад, які роботи вже проведені та які планують провести:
«Реконструкція онкодиспансера почалася в ще грудні 2018 року. Фактично за ці два роки нам вдалося побудувати двоповерхове приміщення для розміщення кабінетів поліклінічного відділення, розширення і зробити ремонт. Крім того, на базі поліклінічного відділення ми відкрили лабораторне відділення, ендоскопічне, і амбулаторну операційну. І зараз закінчуємо ремонт по веденню приймального відділення в роботу. В подальшому переходимо до стаціонарних відділень та будемо підніматися вище по поверхах. Слідуючий етап — ремонт хіміотерапевтичного відділення, мамологічного та гінекологічного відділень. Будемо створювати хороші умови, санітарні кімнати, вентиляційну систему».
«За останні декілька років нам вдалося придбати сучасне обладнання за рахунок обласного бюджету та виділених коштів від Національної служби здоров’я України. Ми закупили сучасні відеосистеми, щоб можна було обстежити стравохід, шлунок, товстий кишківник , дванадцятипалу кишку, бронхи, шкіру, жіночі статеві органи. Крім того, ми замінили всі операційні столи та лампи. Є в нас сучасний цифровий мамограф, потреба в ньому була вкрай важлива, він дає можливість діагностувати найменші пухлини в молочній залозі, розпізнати доброякісну та злоякісну пухлину. Це серйозний апарат, їх всього кілька в Україні, з такою функцією, що можна брати біопсію та з розумною системою», — розповів Ігор Сабадаш.
Крім того керівник зазначив, що попри ремонт, дозволити собі зачиняти окремі відділення не можуть:
«Звичайно, незручності є, бо ремонт й робота — це неприємно, і мусимо їх пережити, бо пацієнти мають потребу в лікуванні, і можливість надання допомоги не повинна зупинятися. Ми будемо робити місце, щоб переводити туди відділення. Поки буде ремонтуватися хіміотерапевтичне відділення, воно буде функціонувати в іншому місці, і так будемо по черзі міняти відділення».
На сьогодні в Житомирській області на диспансерному обліку перебуває майже 33 тисячі хворих на злоякісні новоутворення, щорічно діагностується близько 4 тисяч нових випадків раку, кожного року від онкологічних захворювань помирає біля 2 тис мешканців області.
Щороку тут консультується близько 100 000 хворих, проводиться більше 5 000 складних операцій, біля 7 000 хворих приходять на лікування в стаціонар диспансеру.
Крім того, Ігор Сабодаш зауважив, що на лікування онкологічних захворювань приїжджають і з інших областей. Так нещодавно в диспансері прооперували пацієнтку з Чернівецької області.
Будьте першим, хто прокоментував "Житомирський обласний онкологічний диспансер показав сучасне обладнання та чотирьохрічний ремонт (ФОТО)"