«Ковідні» хворі, чималі борги за тепло, 100-відсоткова оплата комуналки окремим сім’ям у Бердичеві (ВІДЕО)

У Бердичеві на засіданні виконавчого комітету повідомили: в місті уже є 300 підтверджених випадків короновірусної інфекції. Медики думають, як і де розміщуватимуть хворих, щоб не довелось їх везти на госпіталізацію до інших міст області.

«223 пацієнти одужали на сьогодні, 56 знаходяться під наглядом сімейних лікарів. В інфекційному відділенні знаходиться 39 пацієнтів. З них 33 уже з підтвердженим діагнозом, серед цих людей 13-ро бердичівлян, 13-ро з Ружинського району і 7-ро – жителі Бердичівського району. Є 2 випадки уже з від’ємним результатом, стоїть питання про виписку і амбулаторне лікування. І на ранок сьогодні маємо 4 підозри на короновірус. Хто знаходиться в інфекційному відділенні – поступають вони у середньому ступені важкості, вчора 11 пацієнтів потребували і потребують кисневої терапії», – розповідає Лариса Бабікова, директор КНП «Бердичівська міська лікарня».

Та станція із киснем, яка є в інфекційному відділенні, говорить вона, неспроможна забезпечити розміщення там кріоциліндрів. Це вакуумні резервуари з нержавіючої сталі, в які заливають рідкий кисень, азот, аргон і двоокис вуглецю. Завдяки вбудованому обладнанню, рідкий газ перетворюється в газоподібний стан з потрібним робочим тиском. Один кріоциліндр містить кисню як у близько 25-ти звичайних кисневих балонах.(авт.)

«Лікарня планує закупити ще три кріоциліндри та провести монтаж кисневого проводу від центральної кисневої станції до інфекційного відділення. Розглядається питання додаткових кисневих точок у інших відділеннях, які планують перепрофілювати для «ковідних» хворих», – додає Лариса Бабікова.

Всі «ковідні» пацієнти, з її слів, забезпечуються лікарськими засобами повністю. Виникають іноді питання, коли стан пацієнта є важким, а лабораторно уже короновірус не підтверджений. При цьому люди потребують дороговартісного лікування, яке лікарня не може надати, адже діагноз не підтверджений і тому за бюджетні кошти це неможливо.

«Ми отримуємо вчасно кошти від Національної служби здоров’я, це дає можливість закуповувати лікарські засоби і вироби медичного призначення, обладнання для покращення діагностики і лікування пацієнтів. Ми чекаємо захворюваність на грип, передбачають 4 штами. Треба нам ще виділяти окреме приміщення у відділенні для того, щоб госпіталізовувати таких пацієнтів», – каже директор КНП.

Лариса Бабікова нагадала, що зараз в лікарні в рамках програми «Велике будівництво» проводиться реконструкція приймального відділення. На сьогодні вже до 30 % проведено демонтаж перегородок, нові встановлюють. Це великі незручності для медиків і людей, бо травмпункт і приймальне відділення перенесено на 2-ий поверх. Але, з її слів, зате на початку листопада у заклад очікується поставка комп’ютерного томографа. За планом тут має з’явитись і сучасний рентген.

Наталя Хорошун, керівник КНП «ЦПМСД» Бердичівської міської ради, з приводу хворих на короновірус додає: «Сьогодні о 8-ій годині 10 хвилин отримали результати ПЛР-тестувань за вівторок. На жаль, 8 нових випадків і 1 повторний короновірусу. Одну людину вчора госпіталізували у лікарню, інші на амбулаторному лікуванні. І на ранок сьогодні під нашим спостереженням з підтвердженим діагнозом короновірусу 56 осіб. Багато контактних обстежуємо».

Окрім того на виконкомі обговорили і питання ЖКГ. Заступник міського голови Сергій Онофрійчук розповів: місто декілька днів тому повністю розрахувалось з кредитом НЕФКО, який брали для реконструкції вуличного освітлення у Бердичеві. Нагадаємо, це програма енергоефективних кредитів, яка фінансує інвестиційні проекти для об’єктів соціальної інфраструктури і системи вуличного освітлення.

У 2014-му з цією структурою у Бердичеві почали працювати в напрямку реконструкції і тепломереж міста. Іноземних партнерів, каже Сергій Онофрійчук, переконали: треба розробити проект енергомодернізації існуючих тепломереж. На сьогодні пройшли усі паперові питання і власне розпочинають модернізацію мереж. Це, говорить чоловік, дасть змогу економити електроенергію у межах 1,4 млн. кіловат. У грошах – близько 5-ти млн. грн. в рік.

«У 2019-му році ми отримали погодження на участь в конкурсі для впровадження модернізації водогону, – труб, діаметром більше 100 мм. За мільйон євро замінимо частину мереж – близько 17 км», – говорить заступник міського голови.

Документація для цього, каже, уже готова. Черга за експертизою. 10 % від суми співфінансуватиме місто.

«Є у нас суттєва проблема у підготовці до опалювального сезону. Це великі неплатежі населення. Є постанова кабміну, яка забороняє на сьогоднішній день притягувати до відповідальності, нараховувати штрафи, пені, відключати споживачів. В такій ситуації ЖЕКам і ОСББ вдалось підготовити будинки, зробити паспорти готовності, вони всі знаходяться в тепломережі. Але в цифрах по 7 ЖЕКу заборгованість населення складає 4 млн. 300 тис. грн. Більше 5 місяців люди не платять. По 2 ЖЕКу заборгованість 1 млн. 600 тис. грн.: 4,5 місяці неплатежі населення. Все це призводить до затримки виплати зарплати, є вже випадки дефіциту кадрів, працівники звільняються», – повідомив Сергій Онофрійчук.

Що ж до інших боргів за комунальні платежі, то, з виступу заступника міського голови стало відомо: за вивезення сміття – борг близько 3 млн. грн., при місячному нарахуванні мільйон гривень. Заборгованість населення перед водоканалом становить більше 4-х млн. грн.

На виконкомі новиною стало і те, що віднині сім’ям загиблих Героїв за комунальні послуги 50 % вартості сплачуватиме держава, а за інші 50 % – місто. Таких родин у Бердичеві мешкає 41-на.

Будьте першим, хто прокоментував "«Ковідні» хворі, чималі борги за тепло, 100-відсоткова оплата комуналки окремим сім’ям у Бердичеві (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*