Прощавай, AliExpress! Житомирянин власноруч налагодив виробництво fpv-дронів (ФОТО)

Житомирянин власноруч налагодив виробництво fpv-дронів

З перших днів повномасштабного вторгнення російських військ житомирянин Олександр разом друзями почали активно займатися волонтерською діяльністю та закривали актуальні запити військовослужбовців.

У подальшому долучилися до команди БФ «Справжні українці» і продовжили збирати кошти і допомогу від небайдужих, купувати та доставляти безпосередньо на передову необхідні для ЗСУ речі – амуніцію, прилади, засоби захисту, продукти харчування тощо. За його плечима численні поїздки на східний напрямок – Харківщина, Запоріжжя, Лиман, Курахово, Куп’янськ, Бахмут, де протягом кількох місяців запеклих боїв тримав оборону підрозділ розвідників, в якому несе службу батько Олександра.

«Працюємо відповідно до потреб захисників, тому це можуть бути і транспортні засоби, і каски та бронежилети, чи навіть термобілизна, продукти або засоби гігієни, тобто все, що просять хлопці – намагаємося знайти, дістати, купити, доставити та передати безпосередньо в руки, – пояснює волонтер. – Маємо багато друзів, знайомих серед рядового і керівного складу ЗСУ, від яких отримуємо звернення і намагаємося оперативно реагувати на це. Війна триває, роботи вистачає. Щось вдається закрити власними силами чи завдяки донатам або у співпраці з партнерами й іншими волонтерськими організаціями. На фронт вантажимо авто і їдемо раз на місяць-півтора, буваємо на кількох «точках».

Два місяці тому Олександр запустив новий проєкт і збирає fpv-дрони. За фахом він технік, тож, каже, нічого складного для нього в цій справі не було. Втім, додатково ще пройшов курс навчання у Києві, а повернувшись у Житомир, облаштував робоче місце у своїй майстерні з ремонту авто. З часом вдалося знайти повноцінну команду однодумців, яка займається технічною частиною ініціативи. Наразі їм вдалося зібрати шість таких дронів, першочегова мета – щонайменше 10, а краще взагалі налагодити безперервне виробництво. Собівартість одного fpv-дрона – близько 13 тисяч гривень + додаткові супроводжуючі витрати.

«В минулому році fpv-дрони можна було без проблем замовити з «AliExpress» чи на подібних сайтах в інтернеті. Вони коштували 10-12 тисяч. На сьогоднішній день такої можливості фактично нема, а ті, які є на вітчизняному ринку, скажімо так, із суттєвою націнкою, адже наші «співвітчизники» хочуть і на цьому заробити. Я вирішив купувати окремо усі деталі та збирати fpv-дрони, випробовувати їх і передавати військовим для виконання задач. Зі мною цим займаються ще кілька хлопців. Перші витрати ми покривали із власних коштів, згодом оголосили збір і він діє на регулярній основі, підтримати може кожен, а ми по мірі надходжень закуповуємо запчастини, – ділиться Олександр. – Наш fpv-дрон, так звана «сімка», – дуже маневрений, може підіймати вантаж, складається з двигунів, рами, акумулятора, пропелерів, а ще є камера, радіоприймач, контролер і відеопередавач, внизу кріпиться бойова частина (скид). Він повністю відповідає тим характеристикам, що необхідні бійцям на позиціях. Ці всі моменти попередньо обговорили та узгодили з фахівцями – операторами дронів. Головне питання на сьогодні – кошти, оскільки основні процеси налагоджені, є охочі займатися збором fpv-дронів, деталі можна купувати безперешкодно в нашій країні. Фактично, при наявності достатнього фінансування, маємо усі передумови, аби працювати в цьому напрямку більш інтенсивніше і результативніше».

Переказати кошти на підтримку проєкту можна на Монобанку за посиланням.

Юлія Демусь

Житомирянка організовує в Брюсселі благодійні “Вечорниці” – готують українські страви і донатять на ЗСУ (ФОТО)

Житомирянин на 3D-принтерах друкує хвостовики для ЗСУ (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Прощавай, AliExpress! Житомирянин власноруч налагодив виробництво fpv-дронів (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*