Лабораторія робототехніки та штучного інтелекту в Житомирі: обладання, розробки, навчання для дітей і студентів (ФОТО)

Лабораторія робототехніки та штучного інтелекту в Житомирі

“Лабораторія відкрита для будь-якої дитини з Житомира. Можна приходити і збирати власний проєкт, відвідувати планові заняття – є робототехніка і програмування “Python”. У нас тут студенти різних факультетів та спеціальностей теж займаються, викладачі консультуються з приводу електроніки, програмування. У минулому році ми впроваджували спільно з партнерами, зокрема при підтримці міськради та ГО «Федерація робототехніки та штучного інтелекту України», соціальний проєкт, завдяки якому безкоштовний курс навчання (тривалість 3-4 місяці, залежно від напрямку) на базі лабораторії змогли пройти діти із сімейних форм виховання (одна група завершила навчання у серпні, інша – в грудні). У 2024 році плануємо продовжувати соціальні ініціативи”, – розповідає керівник лабораторії робототехніки та штучного інтелекту Поліського національного університету, власник Центру робототехніки та мейкерства “Robot.ON” Сергій Постольник.

Центр “Robot.ON” у Житомирі функціонує з 2017-го та вже понад три роки співпрацює з Поліським національним університетом.

У лабораторії індивідуальні заняття для дітей проводять із 5-річного віку, а групові – з 7 років. Запрошують також і підлітків. Працюють в будні, а також на вихідних. Передбачено кілька рівнів складності – початковий, середній, професійний, але переважно один курс займає 8-9 місяців.

“Для навчання тут є все – роботи, комп’ютери, 3-D принтери, на яких можна друкувати необхідні деталі. Викладачі все розкажуть, пояснять, допоможуть. Критеріїв відбору в нас нема. Головне, щоб у дитини було бажання займатися, а далі у кожного все вийде, бо ще такого не було, аби щось в когось не вдалося. Складного нічого нема, – веде далі керівник лабораторії. – Студенти приходять сюди за додатковою освітою і знаннями: розібратися з тим, що таке робототехніка, мережі, штучний інтелект, програмування, втілити певний проєкт. У 2021 році команда студентів Поліського національного університету брала участь у національному етапі Всесвітньої олімпіади з робототехніки “World Robot Olympiad” (WRO) та зайняла ІІ місце у своїй віковій категорії. У лабараторії представлений робот, якого вони зібрали, запрограмували та успішно виконали місію по завданню. Це був їх перший досвід участі й одразу призове місце”.

Сергій Постольник проводить ескурсію приміщенням лабораторії. На полицях представлено як навчальні матеріали, так і те, що зібрали діти й студенти самотужки або ж це було придбано у готовому вигляді.

З найновішого – одноплатні комп’ютери “Raspberry Pi” з потужними камерами, камера для розпізнавання обличчя з глибинним зором від компанії “Intel” (надсучасна камера, новинка на ринку, призначена для вивчення нейромереж, програмування на мові С++), а також JetRacer Pro AI з системою автономного керування, що працює на базі нейромережі, розпізнає образи тощо.

Юлія Демусь

Світ гончарства та кераміки у майстерні Олени Цвєткової в Житомирі (ФОТО)

«Хай замовкнуть автомати, ми йдемо колядувати»: у Коростишеві та Іршанську колядники збирали на потреби ЗСУ (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Лабораторія робототехніки та штучного інтелекту в Житомирі: обладання, розробки, навчання для дітей і студентів (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*