Що читають геймери?

Деякі люди не можуть уявити своє життя без читання.  Для них гарним відпочинком є проведення дозвілля за книгами і коміксами, що допомагають зануритися їм в улюблені всесвіти та цікаві історії. Але виникає питання, що може запропонувати ринок видавництв для українського геймера? На це питання ми і постараємося відповісти в цій публікації.

Artbooks

Казковість цього видавництва полягає у стильному оформленні своїх книг. Ось вам і кольоровий зріз, що допомагає книзі виділятися на тлі інших. Зручні і під стать кольорам зрізів закладки, які допомагають не загубити останню прочитану сторінку. І обкладинки деякі з яких перехоплюють дух. Але оформлення – частина щастя, що по літературі? І тут дійсно є, що почитати цінувачам відеоігор по всесвіту “Minecraft”. Так, “Minecraft. Artbooks” є офіційним видавництвом, що отримує дозволи у компанії “Mojang” на переклад їх книг українською. В цей список входять як і вищезгадані книги, так і гайдбуки (прим ред. книги, що навчають основам і особливостям гри).

Клуб Сімейного Дозвілля.

Одне з давніх видавництв нашої країни, що почало існувати 22 березня 2000-ного року.  Видавництво завжди мало безліч книг на різні смаки: від пост апокаліптичної тематики до фентезі.

Це видавництво може зацікавити геймера тим, що випускає книги по всесвіту Метро, Дюна і Відьмак.

Перша має три книги, що продаються в магазинах видавництва (Метро 2033, Метро 2034 і Метро 2035). Книга розповідає про світ, що був охоплений ядерною війною, яка змусила людей тікати у стіни метро.

Дюна – наукова-фантастика основі події якої відбуваються на планеті Арракіс на якій видобувається дорогоцінна речовина під назвою мелаж і ведеться боротьба між впливом и домами. Наразі на сайті видавництва Дюна має 6 книг (прим. ред. автор книги американський письменник Френк Герберт) і 2 комікси, що розповідають про світ. До речі, відеоігри по Дюні виходили ще в 1992 році і стали класикою в жанрі стратегії.

Відьмак – хітове фентезі польського письменника Анджея Сапковського, що потім отримало три частини гри по всесвіту книги. Наразі на сайті видавництва присутні всі 8 томів книги, які розповідають про відьмака Ґеральта з Рівії – мисливця на монстрів, що наповнюють всесвіт книги. Українська версія книги отримала карту світу Відьмака, а також в кінці кожного тому є бестіарії, словники по всесвіту книги.

Northren Lights

Комікси, куди без них? Northren Lights – це українське видавництво, що має на меті поширювати і розвивати комікс індустрію в Україні. Всі комікси видавництва виходять цілком на українській мові, а асортимент їх доволі солідний. Засноване видавництво було у 2016 році, а в 2018 почало випускати зарубіжні комікси на українській. Наразі на сайті видавництва присутні – манґа, комікси, артбуки, книги. Найкрутішим їх ігровим коміксом є наразі той, що по всесвіту найшвидшого їжака у світі Соніка. Видавництво вже випустило 2 томи по всесвіту синього їжака (при ред. готується 3) і окремий комікс в честь 30-ти річчя всесвіту Сонік. По відеоіграм Сонік дебютував вперше в 1991 році, в грі Sonic the Hedgehog яка стала першим підґрунтям для майбутніх ігор серії.

Molfar Comics

Доволі молоде видавництво, що почало існувати в 2017 році. Мольфар комікс від початку свого існування також займалося розвитком і поширенням коміксів в Україні. Однак з 2022 року видавництво переключилося на випуск зарубіжних книг українською. Так вперше на їх сайті переклади отримали такі книги по відомим всесвітам як: Warhammer 40 000 і Warcraft.

Перші книги розповідають про похмуре і безрадісне майбутнє 41-тисячоліття у якому людство перебуває в постійній війні з різними інопланетними расами,  демонами. Серед виданих на українській книг всесвіту присутні: Warhammer 40.000 – Ксенос, Warhammer 40.000 – Маллеус, Warhammer 40.000 – Ночевісник.

Другі книги розповідають про фентезі всесвіт у якому йде війна між Альянсом і Ордою. Перші виступають на боці порядку і в їх число входять – люди, гноми і ельфи. Другі виступають на боці хаосу – орки, огри. На сайті видавництва вже вийшли три книги по всесвіту, а саме: World of Warcraft – Народження Орди і World of Warcraft – Колодязь вічності, World of Warcraft – Останній Вартівник.

Обидва всесвіти мають безліч книг і відеігор, також знайомі багатьом людям, що цікавляться темою відеоігор.

Український ринок книг і коміксів поступово розвивається,  стає більшим. Вже є багато пропозицій, що можуть потенційно зацікавити не лише геймерів але й людей не знайомих з іграми. І подальший розвиток цього ринку, особливо, у складний час війни залежить тільки від нас і нашої любові до читання.

Юрій Котенко

Українська локалізація на ринку відеоігор

Літо – час відеоігор!

Будьте першим, хто прокоментував "Що читають геймери?"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*