Хелловін: історія та традиції свята

Вже меньше ніж за тиждень ми святкуватимемо Хелловін. У цьому році він припадає на четвер, в ніч з 31 жовтня на 1 листопада. І хоча в Україні Хелловін почали відзначати нещодавно, з кожним роком це свято набуває все більшої популярності через яскраві традиції.

Традиція вшановувати в цей день дух померлих прийшла до нас з Ірландії. Хелловін походить від стародавнього кельтського свята жнив та днів мертвих, у перекладі з шотландської слово «Хелловін» означає — «Вечір святих». А вся справа в тому, що в католицькій церкві 1 листопада — це День всіх святих, а 2 листопада — День поминання покійних. Тому в Шотландії та Ірландії і до цих пір проводять ритуали для заспокоєння душ покійних, а також згадують легенди про предків. 

Коли шотландці і ірландці почали масово емігрувати до Америки, святкування спочатку прижилося там, а згодом поширилося по всьому світу.

У ХХ столітті Хелловін став більш розважальним святом, збагатився костюмованими парадами, театральними дійствами, цікавими вечірками. Традиційними кольорами Хелловіну є чорний та помаранчевий. Чорний символізує смерть та темноту ночі, а помаранчевий — збір урожаю в році, що минає. 

В цей день діти та дорослі ходять по домівках у костюмах привидів чи якохось чудовиськ, а ще краще, щоб на одязі було побільше «крові», малюють страхітливий макіяж і вимагають відкуп солодощами — «Цукерки або смерть», головна мета яких — налякати та розвеселити. А щоб відлякати нечисть. у вікнах будинків виставляють гарбуз із вирізаними очима і ротом, і запаленою свічкою всередині. З часом його почали називати «Ліхтар Джека». Також будинки прикрашають штучним павутинням, пластиковими павучками, повітряними кульками та іншими тематичними декораціями. У такій лячній атмосфері розповідають страхітливі історії та переглядають фільми жахів. А для тих, хто не любить сидіти вдома, різні паби та клуби влаштовують вечірки.

Будьте першим, хто прокоментував "Хелловін: історія та традиції свята"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*