На Житомирщині юні волонтерки продають прикраси та випічку, аби зібрати кошти для воїнів (ФОТО)

Їм лише 9 та 10 років, а вони уже підтримують своїх захисників реальними справами і допомагають наближати перемогу. У період літніх канікул троє школярок – Каріна Осіпова, Маша Волошенюк та Ліза Тєбєлєва, влаштовують благодійні продажі виробів ручної роботи, кухонного приладдя та домашньої випічки.

Торгові точки із патріотичною символікою та написами «Збір коштів для ЗСУ» облаштовують біля свого дому, магазину, на продуктовому та речовому ринках у місті Звягель на Житомирщині. Усе це під наглядом однієї з мам – Наталії Осіпової, яка свого часу й запропонувала дітям реалізувати подібну ідею на підтримку військовослужбовців.

«Подруги збиралися часто в нас і коли спека чи негода, плели різні браслети з резинок. Якось я сказала їм, що можна спробувати їх продавати, а виручені кошти передавати на потреби військових, – розповідає Наталія. – Спочатку стояли в нас біля будинку. Люди потрохи купували вироби, кидали по кілька гривень, щось вдавалося збирати. Дівчата загорілися цим, тому ми почали збільшувати асортимент продукції. Власне, я виступила свого роду спонсором – за власні кошти купували усі необхідні матеріали, продукти і готувалися до чергового продажу. Ми з чоловіком із початку повномасштабної війни займаємося волонтерською діяльністю. В перші місяці багато готувала домашньої випічки і передавали на блокпости, військовим на передову, разом із вантажами для цивільного населення, коли волонтери їхали у постраждалі міста. Зараз обсяги зменшилися, тому почали з дівчатами додатково пекти на продаж. Інша мама зробили ще для продажу такі орхідеї у горщиках. Кілька разів їздили продавати біля магазину, а це вже двічі були на ринку. Маю особисті справи, клопоти по дому, але на час продажів завжди знаходжуся поруч з дівчатами».

Зібрані за кілька разів кошти – 7 тисяч гривень, школярки передали волонтерці Світлані Кручок. За них вона вже придбала необхідні речі для армійців і прозвітувала про це на своїй сторінці в соцмережі. Наразі Каріна, Маша та Ліза мають ще 7 тисяч, але цього разу планують придбати спальники для бійців 30 бригади.

«У планах робити такі акції до початку навчального року точно, а далі побачимо. Як варіант, можна виходити у вихідні, – продовжує Наталія Осіпова. – Їм подобається це все і з кожною зібраною гривнею, коли сума збільшується і є можливість купити та допомогти ще більше, настрій покращується, очі святяться, радіють, що можуть бути корисними і щасливі від того. Роблять різноманітні прикраси, іграшки, сувеніри та обереги, готують ароматну випічку. Зараз ми вже приглядаємось до цін на зимові спальники. Розраховували на одну кількість, але вартість постійно зростає, тому підзбираємо ще трохи і тоді купимо. Здебільшого люди гарно реагують на ініціативу, підтримують, дякують. Був лише раз неприємний випадок, коли жінка звинуватила дітей в тому, що вони витратять кошти на морозиво чи солодощі. Їх це звичайно засмутило, було певне розчарування і одна навіть заплакала. Довелося втрутитися і пояснити, що мої дівчата так ніколи не зроблять, що мета збору єдина – допомогти військовим. Навіть витрати на матеріали чи продукти ми не вираховуємо. Врешті, ми поспілкувалися з дівчатами ще раз про цей випадок і я зауважила, що таких людей по життю ще буде чимало, та звертати увагу на них не варто, адже ми точно знаємо для кого і заради чого все це робимо. Звичайно, сподіваємося на найшвидшу перемогу, віримо у наших захисників, забезпечуємо їм надійний тил. Впевнена, що із такими юними волонтерками, в України точно є майбутнє. Залишилося лише здолати ворога, звільнити території, діждатися з війни своїх рідних і мирно жити та разом з нашими дітьми розбудовувати країну».


Юлія Демусь

«Україна-Польща разом!» Ультрамарафон рятувальників дістався Житомира (ФОТО-ВІДЕО)

Соняшники, голуби миру та українські хатинки: проєкт «Малюю Перемогу» для дітей у Житомирі (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині юні волонтерки продають прикраси та випічку, аби зібрати кошти для воїнів (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*