В єдиному екземплярі: житомирянин виготовляє унікальні вироби з дерева (ФОТО)

Чи не кожна гілка в руках цього майстра отримує шанс на друге життя. Його еко-підхід до роботи дозволяє створювати дійсно оригінальні та унікальні вироби, неповторні форми яких продиктовані самою природою.

«Все, що потрапляє «на очі»  або, що зрізали сусіди чи «Зеленбуд», – каже житомирянин Володимир Лобачевський про матеріали, з якими доводиться працювати. Заготовлена таким чином деревина абсолютно різних порід сушиться у дворі його будинку, аби потім стати підсвічником, скринькою для прикрас, органайзером для кухні чи  ванної кімнати, підставкою під телефон, кухонною дощечкою, тарілкою, тацею, світильником, рамкою для дзеркала, ключницею.

Таке захоплення у житті майстра з’явилося відносно недавно –  коли пішов на пенсію. Ним рухає бажання  «не запліснявіти перед телевізором». Необхідні інструменти зробив самостійно. Переконує, що «інженер може все». Перші  вироби створював «на коліні» тільки ручним інструментом. Їх пам’ятає й досі та називає найвдалішими.

«Процес виготовлення для мене цікавіший за результат. Дерево саме підказує, що з ним робити, інколи достатньо просто почистити, додати  фурнітуру і виріб готовий, – продовжує Лобачевський. – Деколи  одразу видно, що буде. Або ж розуміння приходить лише, коли почнеш різати. Щось вдається зробити за кілька годин. Буває,  процеси займають увесь день. Приміром, з однієї сливової гілки може вийти три скриньки і ще дві з гілки шовковиці. Ще є вишневі, яблуневі і кизилові скриньки або місткі  на кілька відсіків з вільхи і клена. Є скриньки-«матрьошки». Із залишків гілок  –  підсвічники. З частини горіхового стовбура – два світильники і дзеркало. З пеньків – казкові будиночки для дітей. Використовую  лише частину заготовлених матеріалів, а решта лежить, дозріває і чекає свого часу. Зараз роблю переважно скрині і сохнуть гілки на підсвічники. Скрині покриваю лляною олією та акриловим лаком».

Для демонстрації виробів пан Володимир змайстрував спеціальний дерев’яний круг. А ще його майстерня «Деревій» має власне маркування – логотип  авторства Радани Кузьменко –  ініціали у формі дерева.

Лобачевський відзначає, що пластик і ДСП нині замінили дерево. Втім, у таланту  цього майстра   поціновувачів від того не меншає, адже  він працює з натуральними матеріалами і створює неповторні, а головне функціональні речі для інтер’єру і побуту.  Ознайомитися з ними можна на його сторінці у соцмережі та у кількох місцевих магазинчиках.  Серед покупців та замовників не лише житомиряни, але й  жителі Києва, Львова і Кропивницького.

текст Юлія Демусь

Фото Володимир Лобачевський

Екскурсія до каземату: в Житомирі відкривається туристична локація 100-річної давнини (ФОТО)

Як відроджують породу унікальних поліських коней (ФОТО)

На удачу та успіх: житомирянка Ірина Панченко творить грошові дерева (ФОТО)

Соковита та вітамінна: житомиряни про досвід вирощування та користь мікрозелені (ФОТО)

Житомир екзотичний: рослини-хижаки, гіганські павуки й таргани населяють місцевий екоцентр (ФОТО-ВІДЕО)

Будьте першим, хто прокоментував "В єдиному екземплярі: житомирянин виготовляє унікальні вироби з дерева (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*